Як зміняться умови вступної кампанії у 2023 році

Міносвіти підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання до вишів

Оновлення умов вступної кампанії

Як провести тарифікацію педагогів

Міністерство освіти та науки підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.

У новому документі зазначається, що основними новаціями проведення вступної кампанії у 2023 році стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов).

Зокрема, буде додано можливість для вступників в окремий день (за бажанням) скласти додатковий предмет НМТ (фізику, хімію чи біологію), результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності складатимуть НМТ та творчий конкурс.

Зокрема, передбачається суттєве зменшення регулювання розподілу бюджетних місць державними замовниками на користь прозорих і повністю автоматизованих процедур.

У 2023 році МОН не планує встановлювати поділ бюджетних місць між вступниками після 11 класу та коледжів.

Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Окрім того, вступник братиме участь у конкурсному відборі на бюджетне місце лише за наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.

Також замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020/2021 років.

Щодо середнього бала раніше здобутих документів про освіту та сільського коефіцієнту, то вони не використовуватимуться наступного року під час вступу. 

Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від воєнно-політичної ситуації в Україні.

Серед запланованих оновлень у 2023 році й розширення функціоналу особистого електронного кабінету вступника. Також, приймальні комісії закладів вищої освіти перестануть забирати на зберігання оригінали документів про освіту вступників. 

Важливо, що передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуть у формі порівняльної таблиці до 27 грудня 2022 року на електронну пошту: [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143167

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді