Як зміняться умови вступної кампанії у 2023 році

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міносвіти підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання до вишів

Оновлення умов вступної кампанії

Як провести тарифікацію педагогів

Міністерство освіти та науки підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.

У новому документі зазначається, що основними новаціями проведення вступної кампанії у 2023 році стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов).

Зокрема, буде додано можливість для вступників в окремий день (за бажанням) скласти додатковий предмет НМТ (фізику, хімію чи біологію), результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності складатимуть НМТ та творчий конкурс.

Зокрема, передбачається суттєве зменшення регулювання розподілу бюджетних місць державними замовниками на користь прозорих і повністю автоматизованих процедур.

У 2023 році МОН не планує встановлювати поділ бюджетних місць між вступниками після 11 класу та коледжів.

Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Окрім того, вступник братиме участь у конкурсному відборі на бюджетне місце лише за наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.

Також замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020/2021 років.

Щодо середнього бала раніше здобутих документів про освіту та сільського коефіцієнту, то вони не використовуватимуться наступного року під час вступу. 

Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від воєнно-політичної ситуації в Україні.

Серед запланованих оновлень у 2023 році й розширення функціоналу особистого електронного кабінету вступника. Також, приймальні комісії закладів вищої освіти перестануть забирати на зберігання оригінали документів про освіту вступників. 

Важливо, що передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуть у формі порівняльної таблиці до 27 грудня 2022 року на електронну пошту: [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168957

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71935

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8142

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35123

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді