У ВР запропонували нову форму проведення НМТ

Депутати пропонують зробити обов’язковими предметами НМТ лише українську та математику

Предмети для НМТ-2023Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

У парламенті зареєстрований законопроєкт, яким запропоновано зробити обов’язковими предметами національного мультитесту лише українську мову та математику, а інші два предмети запропонувати учасникам НМТ на вибір.

Серед авторів цього законопроєкту голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та група народних депутатів.

Відповідний законопроєкт — це альтернатива до урядового законопроєкту, запропонованого МОН, щодо форми проведення НМТ у 2023 році.

Таким чином, депутати пропонують законодавчо визначити, що кожен вступник має скласти два тести НМТ. 

Перший частина — із двох обов'язкових предметів (українська мова та математика), однаковий для всіх.

Другий тест — із двох предметів за вибором:

  • перший предмет — на вибір історія України / одна з іноземних мов;
  • другий предмет — на вибір хімія / фізика / біологія / географія або історія / іноземна мова (якщо їх не обрали як перший предмет).
Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

Щодо відмінності від схеми запропонованої МОН, яка передбачає проведення обов'язкового тесту з 4 предметів — української мови, математики, історії України та іноземної мови, цей документ пропонує полегшену модель НМТ, що не передбачає обов'язкового складання історії або іноземної мови.

Зокрема, як зазначила співавторка законопроєкту, народна депутатка Наталія Піпа, така ініціатива викликана неможливістю нормального навчання у сьогоднішніх умовах.

«Попри те, що я завжди була за максимальне навчання, зараз, розуміючи умови війни, перебування у бомбосховищах і подекуди неможливість навчання навіть онлайн, вважаю, що важливо залишити для обов'язкового тестування меншу кількість навчальних предметів, натомість більше дати за вибором учасників тестування», — наголосила представниця ВР.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді