У ВР запропонували нову форму проведення НМТ

Депутати пропонують зробити обов’язковими предметами НМТ лише українську та математику

Предмети для НМТ-2023Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

У парламенті зареєстрований законопроєкт, яким запропоновано зробити обов’язковими предметами національного мультитесту лише українську мову та математику, а інші два предмети запропонувати учасникам НМТ на вибір.

Серед авторів цього законопроєкту голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та група народних депутатів.

Відповідний законопроєкт — це альтернатива до урядового законопроєкту, запропонованого МОН, щодо форми проведення НМТ у 2023 році.

Таким чином, депутати пропонують законодавчо визначити, що кожен вступник має скласти два тести НМТ. 

Перший частина — із двох обов'язкових предметів (українська мова та математика), однаковий для всіх.

Другий тест — із двох предметів за вибором:

  • перший предмет — на вибір історія України / одна з іноземних мов;
  • другий предмет — на вибір хімія / фізика / біологія / географія або історія / іноземна мова (якщо їх не обрали як перший предмет).
Заяви: як оформлювати та реєструвати

Щодо відмінності від схеми запропонованої МОН, яка передбачає проведення обов'язкового тесту з 4 предметів — української мови, математики, історії України та іноземної мови, цей документ пропонує полегшену модель НМТ, що не передбачає обов'язкового складання історії або іноземної мови.

Зокрема, як зазначила співавторка законопроєкту, народна депутатка Наталія Піпа, така ініціатива викликана неможливістю нормального навчання у сьогоднішніх умовах.

«Попри те, що я завжди була за максимальне навчання, зараз, розуміючи умови війни, перебування у бомбосховищах і подекуди неможливість навчання навіть онлайн, вважаю, що важливо залишити для обов'язкового тестування меншу кількість навчальних предметів, натомість більше дати за вибором учасників тестування», — наголосила представниця ВР.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101101

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78640

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді