Як провести тарифікацію педагогів
В Україні хочуть заборонити використання російських джерел інформації в освіті на науці. Верховна Рада вже погодила відповідний законопроєкт у першому читанні.
Детальну інформацію про законопроєкт можна знайти на сторінці ВР.
Варто зазначити, що нардепи скоротили термін підготовки до другого читання. Автори документа заявляють, що росія — авторитарна держава, де немає свободи слова та академічної свободи, де освітня та наукова діяльність пов'язані з державною пропагандою.
Зокрема, автори законопроєкту зауважують, що використання російських джерел не дає можливості українським освітянам та науковцям покинути сферу впливу рф.
Згідно з текстом документа, складові освітньої, науково-освітньої програм та наукові дослідження програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені:
- на території держави-агресора;
- державною мовою росії;
- фізичною особою, яка є громадянином держави-окупанта;
- юридичною особою, зареєстрованою на території росії.
Окрім того, одна з ініціаторок документа, нардепка Інна Совсун, зауважила, що в українських університетах студенти досі навчаються за російськими підручниками.
«Ми багато зусиль витратили на дискусії, чи є в українській школі місце для Толстого і Достоєвського. Але "російський мір" зачаївся в значно менше помітних текстах — у навчальних програмах українських університетів. У вишах викладачі досі пхають студентам підручники, написані в рociї, та продовжують цитувати в дисертаціях російських авторів», — наголосила Інна Совсун.
За її словами, «хронічна прив'язка» українського академічного середовища до російського негативно впливає на якість вищої освіти в нашій державі. Нардепка акцентує, що представникам української освіти та науки варто орієнтуватися на західну. При цьому почати варто з вивчення англійської мови.
Зокрема, відповідно до документа, держава має забезпечити видання та поширення джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності українською мовою.