Громадські організації закликають до захисту дітей з ТОТ

Громадські організації вважають, що потрібно розробити механізми захисту дітей з ТОТ

Захист учнів з ТОТЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Після деокупації правобережної частини Херсонщини з’явився доступ до інформації про те, як відбувалося навчання там у вересні-жовтні цього року. Дослідники вважають, що МОН мало чим допомагало вчителям та учням на тимчасово окупованих територіях.

Відповідне дослідження було проведене за підтримки Асоціації незалежних регіональних видавців України в межах реалізації грантового проєкту «Жінки в медіа».

Таку інформацію повідомила співзасновниця ГО «Смарт освіта» та ГО «Батьківський контроль» Іванна Коберник.

Зокрема родини з тимчасово окупованих територій мали подати скан-копію власноручно написаної заяви про те, що діти залишаються в українській системі освіти на сімейній формі навчання. Така заява містить персональні дані батьків і дитини. Фото документа потрібно було надіслати класному керівнику — не знаючи, виїхав він на підконтрольну Україні територію чи перебуває в окупації.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Однак ця вимога створювала ризик потрапляння особистих даних до загарбників, які вимагали, щоб усі українські діти з 1 вересня навчалися в місцевих школах за російськими програмами — залякували батьків, пропонували їм гроші за відвідування дитиною «російської» школи тощо.

«Міністерство освіти і науки та українська система освіти загалом не придумала жодних механізмів, як залишати дітей в українській освіті, не наражаючи їх на небезпеку», — зауважила представниця громадських організацій. 

Як зазначила Іванна Коперник, цим питанням має зайнятися Міністерство цифрової трансформації, щоб розробити безпечний спосіб реєстрації дітей з ТОТ.

Окрім того, вона наголосила, що більша частина Херсонщини досі перебуває під окупацією, тож варто враховувати, що об’єктивні дані про освіту на лівобережжі області недоступні.

Відсутність механізмів допомоги учням та вчителям з ТОТ, проблеми з електропостачанням призводять до освітніх втрат, компенсація яких стане проблемою в майбутньому.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143416

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді