Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

Після навчання вчителі зможуть виявляти сім'ї, де діти потерпають від домашнього насильства

Як запобігти насильству: форми роботи з батьками

В Україні буде створено навчальний проєкт для вчителів щодо попередження домашнього насильства. Заплановано, що після проходження цього навчального проєкту педагоги зможуть виявити сім’ї, де діти потерпають від насильства.

Як зазначив уповноважений президента у справах дітей Миколи Кулеби, кількість звернень від дітей про факти домашнього насильства постійно збільшується.

Зокрема він наголосив, що служба уповноваженого президента у справах дітей отримує не всю інформацію про кількість випадків домашнього насильства.

«Уявімо, скільки таких звернень не надходить. Скільки дітей страждає, які через вік — у рік, 3 роки і навіть 8 років — не можуть звернутися по допомогу, а батьки так само продовжують лаятися між собою або "виховувати" дитину. Ми плануємо проводити роботу із вчителями, буде спеціальна програма навчання, як спілкуватися з дітьми, як виявляти випадки, коли дітям потрібна допомога», — акцентував Микола Кулеба.

Сьогодні вчитель має право й без спеціального навчання повідомити в поліцію та соціальні служби про дітей, які постійно в синцях, часто не виспалися, з дивацтвами в поведінці. Але в поліції зазначають, що таке трапляється дуже рідко.

Микола Кулеба також виділяє таку проблему, як відсутність кваліфікованих психологів, як у великих містах, так і в сільській місцевості.

«Групи швидкого реагування, якщо ми говоримо про сільську місцевість, або навіть візьмемо Київ, працюють далеко не в усіх районах. А якщо говорити про наявність психолога, який би на таких викликах працював із дітьми, часто їх просто немає, як і немає належного реагування. Сьогодні в деяких районах робота триває, але що буде з нового року, коли почнеться децентралізація, — незрозуміло», — зауважив уповноважений президента у справах дітей.

Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді