Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

Після навчання вчителі зможуть виявляти сім'ї, де діти потерпають від домашнього насильства

Як запобігти насильству: форми роботи з батьками

В Україні буде створено навчальний проєкт для вчителів щодо попередження домашнього насильства. Заплановано, що після проходження цього навчального проєкту педагоги зможуть виявити сім’ї, де діти потерпають від насильства.

Як зазначив уповноважений президента у справах дітей Миколи Кулеби, кількість звернень від дітей про факти домашнього насильства постійно збільшується.

Зокрема він наголосив, що служба уповноваженого президента у справах дітей отримує не всю інформацію про кількість випадків домашнього насильства.

«Уявімо, скільки таких звернень не надходить. Скільки дітей страждає, які через вік — у рік, 3 роки і навіть 8 років — не можуть звернутися по допомогу, а батьки так само продовжують лаятися між собою або "виховувати" дитину. Ми плануємо проводити роботу із вчителями, буде спеціальна програма навчання, як спілкуватися з дітьми, як виявляти випадки, коли дітям потрібна допомога», — акцентував Микола Кулеба.

Сьогодні вчитель має право й без спеціального навчання повідомити в поліцію та соціальні служби про дітей, які постійно в синцях, часто не виспалися, з дивацтвами в поведінці. Але в поліції зазначають, що таке трапляється дуже рідко.

Микола Кулеба також виділяє таку проблему, як відсутність кваліфікованих психологів, як у великих містах, так і в сільській місцевості.

«Групи швидкого реагування, якщо ми говоримо про сільську місцевість, або навіть візьмемо Київ, працюють далеко не в усіх районах. А якщо говорити про наявність психолога, який би на таких викликах працював із дітьми, часто їх просто немає, як і немає належного реагування. Сьогодні в деяких районах робота триває, але що буде з нового року, коли почнеться децентралізація, — незрозуміло», — зауважив уповноважений президента у справах дітей.

Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9716

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31359

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20652

Загартування дітей в дитячому садку

Загартування дітей дошкільного віку вимагає обережного підходу й відповідального ставлення. Під час гартувальних процедур дотримуйтеся загальних принципів
10867

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді