Формування кошторису має бути під наглядом батьків і вчителів

У НАЗК дійшли висновків, що батьки та вчителі мають брати участь у формуванні кошторису школи

Формування кошторису закладу освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Національне агентство із запобігання корупції пропонує залучати батьків і вчителів до розроблення кошторису закладів освіти. Це дозволить сформувати в батьків розуміння фінансування й витрат навчальних закладів і збільшить прозорість системи загалом. 

Таку інформацію зазначено у звіті НАЗК у співпраці із Програмою «U-LEAD з Європою».

Насамперед, експерти НАЗК визначили кілька основних проблем, які призводять до отримання «хабарів» адміністрацією:

  • регулярний добровільно-примусовий збір коштів з батьків,
  • непрозорість фінансування та витрат закладу освіти,
  • необізнаність батьків із її реальними потребами.

Як зауважила експертка Уляна Гротовицька, українські батьки «банально не обізнані з законодавством, що є вимога щодо добровільності та анонімності внесків. Вони не знають, як саме вони можуть перевірити наявність фінансування своєї школи і запити на це фінансування. Також їм важко розібратися у джерелах фінансування та обсягах».

Зокрема, вона акцентувала на необхідності інформаційно-просвітницької кампанії для батьків на цю тему.

Допоможе підвищити обізнаність батьків і публікування інформації щодо потреб закладу освіти на його офіційному сайті.

Також інструментом збільшення фінансової прозорості є запровадження колегіальності у фінансовому плануванні: кошторис варто спільно розробляти адміністрації, вчителям і батькам.

За словами керівника відділу багаторівневого управління Програми «U-LEAD з Європою» Сорена Гербста, робота в цьому напряму сприятиме знищенню корупційних схем в освіті, а отже, подальшому руху України до євроінтеграції.

Окрім того, здійснене дослідження допоможе вирішити проблемні питання щодо корупції в галузі та сприятиме подальшому руху України до європейської інтеграції.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді