Міністр розповів як оцінювати учнів, що перебувають за кордоном

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністр освіти та науки пояснив як відбуватиметься оцінювання дитини, що перебуває за кордоном

Навчання дитини за кордоном

Стратегії успішної комунікації керівника

Наразі немає жодних обмежень про визнання результатів навчання дитини в будь-якій країні. Єдине, що потрібно — офіційна розшифровка опанованої освітньої програми.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час інтерв’ю.

За його словами, заклад освіти в Україні має перекласти європейську систему оцінювання на нашу 12-бальну. Для цього потрібна розшифровка освітньої програми закордонної школи, де будуть зазначені дисципліни, години та оцінки.

У разі завершення дитиною 2022-2023 навчального року за кордоном, то вона отримає звичайний табель або інформаційну довідку із закладу освіти про прослухану освітню програму. А якщо це учень 9 чи 11 класу, то документи видаватимуть українські заклади освіти. Відповідно до спільного наказу МЗС і МОН, ці документи можуть відправити для вручення випускникам в українських дипломатичних установах за кордоном.

«Ми вже передавали через українські посольства й консульства майже 4 000 таких документів за 9-й та 11-й класи українцям, що тимчасово перебувають поза межами України. Для того, щоб атестувати, варто було взяти оцінки, які діти надавали зі школи тієї країни, де вони тимчасово навчалися, й передати до наших українських шкіл. А наші школи вже трансформували ці оцінки у свідоцтво», — зауважив очільник освітнього відомства.

Зокрема, керівник МОН повідомив, що з березня понад 200 000 дітей шкільного віку вже повернулися в Україну.

«Станом на 5 вересня, згідно з офіційними статистичними даними, за кордоном залишаються ще 492 000 дітей шкільного віку. Але щотижнево ми фіксуємо повернення в Україну 5000–7000 дітей», — акцентував міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді