У дослідженні взяли участь понад 3 500 п’ятнадцятирічних учнів та студентів

Експерт підготувала приклади наказів про щорічну відпустку — індивідуального та зведеного.
26 жовтня в Україні завершився один із етапів міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, в якому взяли участь понад 3500 п’ятнадцятирічних учнів та студентів зі 175 закладів освіти.
Таку інформацію зазначили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
В основному етапі дослідження підлітки пройшли тестування з трьох ключових галузей — математики, читання та природничо-наукових, а також інноваційної для циклу 2022 року галузі — креативного мислення.
Зокрема, учасники PISA заповнили анкети, серед них і стосовно володіння інформаційно-комунікаційними навичками.
Під час наступного етапу дослідження відбудеться обробка й узагальнення зібраних у ході тестування, зокрема введення в систему відповідей на запитання анкет, а також перевірка відповідей на тестові завдання.
Варто зауважити, що більшість завдань PISA — це завдання, відповіді на які учасники надавали самостійно, а не вибирали серед запропонованих варіантів. Усі ці відповіді мають бути уніфіковано й об’єктивно перевірені.
Міжнародний звіт за підсумками оброблення й аналізу даних з’явиться за рік — у грудні 2023 року.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ