Додаткові виплати вчителям інфікованим на COVID-19

МОН пояснило, що захворювання на COVID-19, отримане вчителями під час роботи, — це не професійне захворювання

Підвищення розмірів оплати праці працівників освіти

Таку інформацію опублікував директор Спеціалізованої школи №210 Дмитро Ламза на своїй сторінці у Facebook.

Дмитро Ламза надіслав офіційний запит у МОН з такими питаннями:

  1. Як вчителям отримати страхування на випадок зараження COVID-19?
  2. Чому центральна влада не дбає про освітян?
  3. Чому вчителям не проводять безкоштовне тестування?

«Скажу відверто, що чекав більш аргументованої відповіді, сподівався, що зможу почути якісь рекомендації щодо страхування свого колективу. Але не так сталось, як гадалось!», — коментує директор школи.

У МОН надали відповідь, звертаючись до Закону України: «Професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних з роботою».

Інакше кажучи: вчитель може захворіти на COVID-19 під час виконання своїх професійних обов’язків, але не внаслідок своєї діяльності. Тому COVID-19 не вважається професійним захворюванням учителів і вони не можуть розраховувати на державне страхування у випадку інфікування.

«Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають все робити для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми. І будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання», — відповідають у Міністерстві освіти в офіційному листі.

У листі зазначають, що неможливо точно встановити, чи вчитель захворів у школі. Адже педагоги користуються громадським транспортом, відвідують лікарні, магазини та інші громадські установи.

«Вчитель не контактує з хворими, але має виявляти та ізолювати хворих. Мені стає цікаво, коли вчитель, виявивши хвору дитину, має її «виключити» з освітнього процесу? До того моменту, коли приїдуть батьки хворої дитини, хто в закладі контактує з нею? Хто буде надавати першу допомогу? Хто буде контролювати хвору дитину в тимчасовому ізоляторі? Хто буде передавати цю дитину батькам? Так! Звичайно! З логіки міністерств дитина має це все робити сама… Бо вчителі НЕ КОНТАКТУЮТЬ З ХВОРИМИ! І ми не можемо підходити до хворої дитини!», — наголошує Дмитро Ламза.

Зокрема, у Міністерстві освіти і науки повідомляють, влада зареєстровала 4 законопроєкти, спрямовані на запровадження обов’язкового страхування педагогічних працівників на випадок інфікування COVID-19.

Варто наголосити, що голова комітету ВР пояснив, що школи не закривають, оскільки в них хворіють менше 1% учнів та працівників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12220

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді