У школах адаптуватимуть харчування до умов воєнного стану

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

В Україні адаптують технологічні процеси приготування їжі в школах до викликів воєнного часу

Харчування в умовах війни

Стратегії успішної комунікації керівника

В Україні адаптують технологічні процеси приготування їжі в школах до викликів воєнного часу.

Таку інформацію повідомили під час стратегічної сесії, де було обговорено відновлення харчування в українських закладах освіти в умовах війни. 

Як зазначила перша леді Олена Зеленська, від харчування залежить не лише якість навчання, а й психологічний стан дітей.

«Цього навчального року понад три тисячі українських закладів освіти відкрилися й функціонують у звичайному режимі. Ще понад чотири тисячі працюють у змішаному форматі, коли частина дітей вчиться дистанційно, а інша відвідує школу. При цьому можливість забезпечувати учнів гарячим харчуванням має лише трохи більше половини шкіл. Найскладніше це робити тим, хто відновлює роботу на визволених територіях», — зауважила перша леді.

Через це учасники сесії розглянули питання щодо адаптації технологічних процесів до викликів воєнного часу.

Насамперед йдеться про умови роботи та приготування їжі у разі оголошення повітряної тривоги, резерв продуктів.

Окрім того, учасники заходу обговорили фінансову підтримку громад та закладів освіти під час воєнного стану: залучення донорських коштів для закупівлі найнеобхіднішого інвентарю для шкільних кухонь та їдалень, виділення грошей для закупівлі продуктів.

Ще однією темою обговорення під час сесії стало питання аналізу харчування у закладах освіти, складання карти потреб шкіл, яка має стати зручним інструментом для подальшого планування та розв’язання першочергових проблем.

Зокрема, значної уваги було виділено питанням навчання та підвищення кваліфікації кухарів за новою програмою на базі закладів професійної освіти та продовженню популяризації здорового харчування та здорового способу життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47839

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159759

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31551

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59580

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді