Діти можуть втратити навчальні досягнення, - Ганна Новосад

Ексміністерка освіти і науки Ганна Новосад припустила, що школи підуть на тривалий карантин, що може стати причиною втрати навчальних досягнень учнів

Асистент вчителя: як правильно нарахувати зарплату

Ситуація з пандемією коронавірусу в Україні набирає обертів: минулого тижня кількість інфікованих сягнула понад 8 та 9 тисяч хворих за добу. Про це наголосила колишня міністерка Ганна Новосад у своєму інтерв’ю.

Зараз в Україні можуть посилити карантин, тому батьків і учителів найбільше хвилює, чи торкнуться посилені заходи і шкільної системи.

Ексміністерка гадає, що заклади освіти можуть піти на тривалий карантин: «Ми можемо припустити, що кількість хворих в Україні більша за офіційні дані, тому локдауну нам не уникнути».

Вона також запевнила, що навчати онлайн учнів початкової школи складніше, ніж школярів старших класів. І зауважила, що якби вона була б у Міністерстві, то разом зі своєю командою пропрацювала, як компенсувати прогалини у знаннях.

Ганна Новосад наголосила, що за дослідженнями американців діти впродовж цього карантину можуть втратити до 1 року їхніх навчальних досягнень, якщо карантин триватиме.

На думку ексміністерки: «Наслідки в довгостроковій перспективі можуть бути негативним. Тому потрібно думати наперед, а не розв'язувати проблеми з дня на день».

Зокрема, Міністерство охорони здоров’я планує встановити додаткові обмеження у червоних зонах. Проте садочки закривати на карантин не будуть. «Ми пропонуємо також дозволити працювати в регіонах червоної зони і школам для учнів початкових класів. Натомість учнів з 5 по 11 класи варто відправити на дистанційне навчання», — коментують у МОЗ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12252

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді