Мова навчання в школах Києва

Мовний омбудсмен каже, що отримує звернення і критику на мову навчання у столиці України

РОБОТА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ЗАЛЕШНО ВІД ПОШИРЕННЯ ВІРУСУ

У школах Києва значна частина вчителів достатньо часто використовує російську мову замість української.

На цьому факті наголосив під час прес-конференції Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він заявив, що отримує значну кількість звернень і критики стосовно мови навчання, яку використовують учителі столиці України. Також мовний омбудсмен висловив сподівання, що йому вдасться обговорити це питання зі столичною владою.

Про перенесення робочих днів у 2021 році

«Ми щиро сподіваємося на найближчу зустріч з очільником української столиці, з яким ми б хотіли провести досить плідну і важливу зустріч. Вона буде полягати у розборі тієї проблематики, яку ми помітили за результатами десятків звернень. Бо, підкреслю, що величезна кількість звернень і критики на мову навчання стосується закладів освіти міста Києва. Разом із тим є якісь шляхи у розв'язанні цієї проблеми», — сказав Кремінь.

Зокрема, Тарас Кремінь наголосив, що на позашкільних заходах російською спілкується чверть педагогічних працівників. Ще більшою мірою російська мова замість української поширена в закладах позашкільної освіти — музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо.

«Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників», — прокоментував мовний омбудсмен.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Готуємо дитину до школи за допомогою рухливих ігор

Під час рухливої гри дитина реалізує одразу два природні прагнення — гратися і постійно рухатися. Пропонуємо дві рухливі гри, які допоможуть розвинути у дитини довільність, увагу та координацію
2751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді