Педради шкіл самі визначатимуть тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку

Стратегії успішної комунікації керівника
Заклади освіти зможуть самостійно визначати тривалість та структуру навчального року.
Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час селекторної наради щодо готовності закладів освіти до нового навчального року.
Як він повідомив, тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів), навчального дня, занять і відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного закладу освіти.
Окрім того, очільник освітнього відомства наголосив, що відповідно до постанови КМУ «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес розпочнеться 1 вересня та триватиме до 30 червня 2023 року.
Варто зауважити, що згідно зі змінами, внесеними до освітнього законодавства, навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ