Чи знімуть обмеження щодо отримання середньої освіти «один раз у житті»

У ВР зареєстровано законопроєкт, яким пропонується зняти обмеження щодо отримання повної загальної середньої освіти лише «один раз у житті»

Безпечність кабінетів: підготуйтеся до нового навчального року

Пропонують зняти обмеження щодо отримання середньої освіти «один раз у житті»

Проєкт закону зареєстрований групою депутатів з фракції «Європейська солідарність».

Зокрема, зазначають, що завданням законопроєкту є приведення Закону України «Про повну загальну середню освіту» у відповідність із Конституцією України та іншими законами України.

«При прийнятті закону не вдалося уникнути деяких істотних неузгодженостей із нормами законодавства України та появи положень, що мають ознаки неконституційних, на що дедалі частіше вказують представники педагогічної громадськості, органи місцевого самоврядування та інші суб’єкти навчального процесу», - зауважують автори.

«Наведена редакція щодо уточнення «один раз протягом життя» у пропонованому контексті не узгоджується з нормами частини третьої статті 53 Конституції України та не враховує правової позиції Конституційного Суду України», - зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді