Навчальний рік закінчиться 1 липня для всіх, окрім випускників, — Любомира Мандзій

Т.в.о. міністра освіти і науки провела онлайн-трансляцію на Facebook-сторінці МОН

26 березня Любомира Мандзій розповіла про особливості освітнього процесу під час карантину й відповіла на запитання.

Навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено законодавством, а саме 1 липня, окрім випускників 11 класів. "Навчальний рік для випускників 11 класу закінчиться тоді, коли наші випускники отримають документ про освіту", – розповіла пані Мандзій.

Варіанти розвитку подій для 11 класу:

  • Якщо учні повертаються до шкільних парт в травні — пробне ЗНО відбуватиметься в травні, а основна сесія ЗНО розпочнеться після 20 чисел червня.
  • Якщо учні повернуться до шкіл в червні, то МОН організує пробне ЗНО також у межах червня до старту основної сесії.

Підвищення кваліфікації: нове роз’яснення МОН

Пробне ЗНО у попередньо оголошені дати (4 і 11 квітня) не відбудеться. «УЦОЯО готує матеріали для випускників, відео ознайомлення процесу проведення ЗНО», – додала Мандзій.

Закінчення цього навчального року буде залежати від закінчення основної сесії ЗНО. Але ЗНО у 2020 році буде проведено, наголосила т.в.о.

Які недоліки самоорганізації можуть завадити учням успішно скласти ЗНО?

Якщо учні не зможуть повернутися за шкільні парти у червні, то МОН у будь-якому випадку і в липні, і в серпні зможе здійснити і пробне, і основну сесію ЗНО. Якщо ЗНО розпочнуть в середині серпня, то результати будуть в середині вересня. За таких умов вступна кампанія у виші завершиться у середині жовтня.

"Якщо ми зможемо повернутися до шкільних парт і до школи в червні, то вступна кампанія буде продовжена і точно не буде проведена у липні", - повідомила Мандзій. Тобто вступ може розпочатися не раніше серпня.

ДПА для учнів 4-х і 9-х класів буде скасована.

Якщо можливості повернутися у заклади освіти до червня не буде, то на початку наступного навчального року у вересні буде можливість доопрацювати з учнями весь матеріал, який припадав на час карантину.

Якщо карантин в Україні буде продовжено, то четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад проведено не буде.

"Для студентів вишів не випускних років навчальний рік завершиться так, як і планувалося" – розповіла Мандзій. За її словами, екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно в тому графіку, який затвердив виш.

Якщо певні роботи студенти не можуть виконувати дистанційно, то їх перенесуть на наступний навчальний рік. "Дистанційно не будуть проведені єдиний державний кваліфікаційний іспит та атестація тих осіб, які здобувають ступені доктора філософії, мистецтва або наук", – додала Мандзій.

Терміни проведення вступної кампанії будуть зміщені.

"Багато процесів вступної кампанії ми старатимемось провести дистанційно з уникненням найбільшого скупчення людей в наших аудиторіях", – пояснила т.в.о.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді