Головне завдання системи HACCP — аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подання готової страви. Система НАССР стосується тільки безпечності харчових продуктів і не стосується їхньої якості.
Членами груп НАССР можуть бути:
- заступники директорів з навчально-виховної роботи;
- шеф-кухарі та кухарі харчоблоків;
- медичні сестри з дієтичного харчування чи інші медичні працівники закладів.
НАССР – це організація процесів так, щоб обладнання працювало правильно, а приміщення не становило загрози безпечності харчових продуктів. Недостатньо тільки розробити документацію — потрібно налагодити процеси у такий спосіб, щоб їх описати та надати докази того, що ці процеси дозволяють випускати безпечну продукцію.
Впровадження системи НАССР потрібно розпочинати з аналізу виробничих і допоміжних потоків. Їх необхідно організувати так, аби уникнути перехресного забруднення. Виробничі процеси мають бути розділені:
- фізично — це вимагає належної інфраструктури;
- у часі — для цього потрібна дисципліна персоналу та опис процесів.
Система має ефективно працювати на кожному етапі виробництва харчових продуктів. Ефективність впровадження системи постійно контролюють і перевіряють аудитори Держпродспоживслужби України. За невпровадження на потужностях системи НАССР на операторів ринку, згідно зі статтею 65 Закону № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», будуть накладені штрафні санкції: від 15 до 30 мінімальних заробітних плат.
Джерело: МОН