Українські вчителі про освіту в Нідерландах

Команда соціального проекту «Право на освіту» ініціювала новий напрямок – освітні подорожі для вчителів

Учасники соціального проекту «Право на освіту» разом з куратором та телеведучою Наталією Мосейчук, лідеркою проекту Прошколу Юлією Бровінською та українськими вчителями побували в освітній подорожі у Нідерландах.

Учасники мали змогу перейняти міжнародний досвід. Зокрема з питань - інтелектуальних репетиторських систем, надання освітніх послуг дітям з особливими потребами, навчання вчителів для посилення інклюзивної освіти.

День із директором - проєкт

Делегація відвідала нідерландську школу в місті Амстелвейні, українські школи «Веселка» та «Джерело» у місті Амстердам.

Особливості освітнього процесу в Нідерландах:

  • діти починають ходити до школи з 4 років;
  • в державних школах немає організованого харчування, немає шкільної форми та домашніх завдань;
  • в 12 років дитина здає екзамен та отримує рекомендацію від вчителя, щодо подальшого начального закладу;
  • батьківські збори залишились в минулому;
  • розмова тет-а-тет і конфіденційність – сучасні методи комунікації з батьками учня.

Крім того, в Нідерландах вчителям виокремлюють особистий час для саморозвитку та для підвищення рівня знань і відправляють на навчання закордон за новим досвідом, зокрема до Англії.

В першу подорож запросили лідерів премії Global Teacher Prize Ukraine – Ірину Тернову, Діну Тимошенко-Ушакову та Надію Весніну та фіналіста з ТОП-10 «вчительського Оскару», вчителя інформатики та фізики – Сергія Петровича.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
100925

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
740

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
27997

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді