Досвід Норвегії в дошкільній освіті

МОН вивчатиме досвід Норвегії у сфері дошкільної освіти

Ганна Новосад зустрілася з мером міста Осло Маріанне Борген. Під час зустрічі обговорили питання доступу до освіти у великих містах, систему контролю за забудовою.

Як правильно складати накази: підказки

Маріанне Борген відзначила, що за правилами забудовник має побудувати садок.

«Однак це не завжди працює. Крім того, часто це приватні садки. Зараз у нас 50% комунальних та 50% приватних садочків. Нам не дуже подобається така ситуація, бо, на моє переконання, заробляти на освіті – неправильно», - додала мер міста Осло.

Крім того, вона розповіла про дошкільну освіту як невід‘ємну частину освітньої системи.

«Більше 80% дітей, починаючи з річного віку, відвідують садки. Однак велика проблема в тому, що діти з нацменшин часто не йдуть в садки. Адже крім іншого, садок – це соціалізація та вивчення державної мови, що згодом робить дітей успішнішими у школах. Тому ми ходимо від муніципалітету, стукаємо у двері людям і кажемо: ми з муніципалітету і хочемо розповісти вам про наші садочки – і так заохочуємо віддавати дітей у дошкілля», – повідомила пані мер.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91017

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
734

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді