19 червня 2019 року Кабмін затвердив Положення про освітній округ та опорний заклад
Місцева влада сіл, селищ, районів та об'єднаних територіальних громад у межах одного або кількох регіонів зможе об'єднуватися для створення освітніх округів. До округів зможуть входити опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту, інклюзивно-ресурсні центри та міжшкільні ресурсні центри.
Облаштування опорної школи буде відбуватися за принципами Нового освітнього простору.
Положення про освітній округ описує процедуру конкурсу на отримання відповідного статусу, мінімальну кількість учнів, структуру освітнього процесу.
Між засновниками закладів у межах одного округу буде укладатись договір про спільну діяльність. У договорі буде вказано відповідальних за організацію освітнього процесу, підвезення до опорних шкіл, забезпечення навчальним обладнанням тощо.
У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
За підсумками кожного засідання педради у загальноосвітніх та дошкільних закладах складають протокол. Збережіть собі цю публікацію
Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
Окрім поняття «якість», існує поняття «безпечність». Саме воно є ключовим у системі, призначеній для управління ризиками у галузі виробництва харчової продукції, тобто HACCP