На Київщині взяли курс на омолодження педагогічних кадрів

Відповідно до Програми розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки планується провести ряд змін у школах. Зокрема, залучити молодих спеціалістів до роботи в закладах освіти.

Програма розроблена з метою реформування системи освіти області відповідно до нового Закону України «Про освіту» та реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року «Нова українська школа».

Програма покликана вирішити проблеми, що сповільнюють розвиток системи освіти. Однією з них є проблема кадрового забезпечення закладів освіти, підвищення професіоналізму педагогів.

Вихідні та робочі 2020

Планується зменшити кількість педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку в школах, створити умови та залучити молодих спеціалістів до роботи, вирішити питання можливості переведення на контрактну форму трудового договору всіх керівників шкіл.

Зокрема, у Програмі зазначено, що у школах Києва та області працюють 22% вчителів-пенсіонерів, а це становить 3 602 особи.

На противагу, вчителі, які мають стаж роботи педагогом до 3-х років складає 6,9%, що становить 1 101 особу.

Також Програма зазначає, що кількість керівників шкіл пенсійного віку виросла і становить 11,2%.

Потреба у педагогічних кадрах шкіл Київської області на 2017/2018 роки становила 256 вчителів, зокрема, з математики – 29, інформатики – 34, англійської мови – 24, початкового навчання – 34.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6534

Підбиваємо підсумки атестації педагогічних працівників

Підсумки атестації педагогічних працівників підбивають після того, як атестаційні комісії ухвалять відповідні рішення. З’ясуємо, як підбивають підсумки атестації, які документи оформлюють за її результатами
55442

Внутрішня система забезпечення якості освіти: два етапи розбудови

Питання внутрішньої системи забезпечення якості освіти не втрачає актуальності. Цей процес — постійний і потребує змін та удосконалення. Задля чого має функціонувати внутрішня система забезпечення якості освіти? Коротко про етапи її розбудови читайте у статті.
245

Особливості присвоєння педагогічних звань працівникам закладів загальної середньої освіти

За результатами атестації педагогічним працівникам закладів освіти присвоюють, зокрема, педагогічні звання. Розглянемо, які встановлено вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікації педагогічного працівника для присвоєння йому педагогічного звання
18471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді