Уряд вкладе 1 мільярд гривень у інтернетизацію та комп’ютеризацію шкіл

700 мільйонів витратять на організацію доступу до інтернету, 300 — на придбання комп’ютерів

«Сьогодні, у 21-му столітті, у нас є школи, які взагалі не мають доступу до інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області — 19,3%. У нас у половині українських шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше 10Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом. Тому наше завдання – провести інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с, а для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними інтернет-ресурсами», — зазначає Лілія Гриневич.

Суму в 700 мільйонів сформували у ході тривалих консультацій, зокрема з Офісом ефективного регулювання.

За словами Лілії Гриневич, в Україні зараз 413 шкіл, де немає комп’ютерів, які використовують у процесі навчання. Саме туди і спрямують 300 мільйонів гривень субвенції. Головна мета — досягти співвідношення 1 комп’ютер на 10 учнів. Розподіл коштів відбудеться за спеціальним алгоритмом, це допоможе уникнути зловживань.

Для придбання послуг з доступу до інтернету кошти спрямують до місцевих бюджетів.

У випадку придбання персональних комп’ютерів для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом 70на30.

Придбання послуг з доступу до інтернету для шкіл здійснюється без співфінансування з місцевих бюджетів. Однак сплата абонентної плати за доступ до інтернету здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Що в державному стандарті базової освіти

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Готуємо дитину до школи за допомогою рухливих ігор

Під час рухливої гри дитина реалізує одразу два природні прагнення — гратися і постійно рухатися. Пропонуємо дві рухливі гри, які допоможуть розвинути у дитини довільність, увагу та координацію
2739

Адаптація учнів 1 класу до навчання

Учорашні дошкільники нетерпляче чекають першого вересня, мають позитивне налаштування на навчання. Бути щасливим володарем портфеля, підіймати руку на уроці, отримувати відмітки — все це як чудова гра. Та згодом може виявитися, що грати не так уже й цікаво.
38516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді