Довгожителі народжуються восени

Люди,народжені у період з вересня по листопад, мають більше шансів дожити до 100 років, ніж ті, хто народилися в інші місяці

Діти, які  з'явилися на світ у вересні, жовтні і листопаді, мають набагато більше шансів відсвяткувати столітній ювілей, ніж народжені в інші місяці року. Про це свідчать результати досліджень, зокрема вчених з Чиказького університету Леоніда і Наталії Гаврилових та німецького вченого Олександра Лерчла.

О. Лерчл оприлюднив статистично достовірні дані про те, що люди, які народилися у період з жовтня по грудень, живуть довше.

Автор припускав, що на отримані результати може впливати соціальний та економічний фактор.

Дослідники Гаврилови у своїй роботі спробували виключити вплив цих факторів. У своїй роботі вони зібрали і проаналізували інформацію про більш ніж 1,5 тис. осіб, які прожили 100 і більше років.

У результаті з'ясувалося, що найбільше довгожителів народилося в осінні місяці, найменше — у березні, травні та липні.

Автори висунули кілька гіпотез, що пояснюють феномен довгого життя народжених восени. Згідно з однією з них, ці немовлята мають значно менший ризик зараження сезонними, і в першу чергу літніми, інфекційними захворюваннями, що звичайно має негативні наслідки для здоров'я у дорослому віці.

Серед інших гіпотез — дефіцит вітамінів у раціоні матерів тих дітей, які народилися взимку, навесні чи влітку, а також вплив сезонних коливань гормонального фону.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика проведення інтегрованого уроку в школі

Головна мета інтегрованого уроку — формування цілісної картини світу й підвищення пізнавального інтересу учнів. З'ясуємо особливості підготовки та проведення інтегрованого уроку.
35971

Адаптація п’ятикласників до навчання у школі

Матеріал статті ви зможете використати: при підготовці до виступу на батьківських зборах як класний керівник чи психолог; у консультаціях батьків з питань адаптації учнів 5 класу до навчання в базовій (основній) школі; для самоосвіти як вчитель.
110076

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
45738

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
31845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді