Розпочала роботу виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть»

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу.

Виставка організована Національним музеєм народної архітектури та побуту України за підтримки Міністерства культури України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПіК).

«Сьогодні у виставковій залі представлені артефакти, що зберігаються в унікальному музеї, де працюють чудові, висококваліфіковані фахівці музейної справи, — зазначила голова УТОПіК Марія Бур’янова. — Національний музей народної архітектури та побуту — це багатство нашої країни».

Значна частина колекції була зібрана дослідником і збирачем народних музичних інструментів Ігорем Шрамком, якому належить кілька справжніх відкриттів у царині української музичної традиції. Про них розповів його син Богдан Шрамко під час відкриття виставки. Також він продемонстрував присутнім старосвітську бандуру, на якій, за легендою, грав Тарас Шевченко, перебуваючи в Седневі, що на Чернігівщині, в маєтку Лизогубів.

Виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть» триватиме до 13 квітня у галереї «Печерська», що знаходиться на території Києво-Печерської лаври.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27857

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39078

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді