Розпочала роботу виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть»

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу.

Виставка організована Національним музеєм народної архітектури та побуту України за підтримки Міністерства культури України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПіК).

«Сьогодні у виставковій залі представлені артефакти, що зберігаються в унікальному музеї, де працюють чудові, висококваліфіковані фахівці музейної справи, — зазначила голова УТОПіК Марія Бур’янова. — Національний музей народної архітектури та побуту — це багатство нашої країни».

Значна частина колекції була зібрана дослідником і збирачем народних музичних інструментів Ігорем Шрамком, якому належить кілька справжніх відкриттів у царині української музичної традиції. Про них розповів його син Богдан Шрамко під час відкриття виставки. Також він продемонстрував присутнім старосвітську бандуру, на якій, за легендою, грав Тарас Шевченко, перебуваючи в Седневі, що на Чернігівщині, в маєтку Лизогубів.

Виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть» триватиме до 13 квітня у галереї «Печерська», що знаходиться на території Києво-Печерської лаври.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45498

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді