Березень у школі — початок гарячої пори. Як завжди, у заступника директора чимало клопотів, пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу. А ще — моніторинг, ДПА і… багато-багато іншого
На сторінках нового числа журналу «Заступник директора школи» наші автори діляться розробленою у їхньому навчальному закладі методикою здійснення моніторингу ефективності роботи вчителя.
На часі й підготовка учнів до державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, врешті, до їх вільного польоту в дорослому житті. Саме тому, ми підготували тематичний блок про роботу зі старшокласниками. У ньому — діагностичний мінімум для вивчення особливостей їхнього психічного розвитку. Адже нині перед батьками і педагогами особливо гостро постало завдання «запобігти-врятувати-допомогти». І насамперед у тому, щоб політ спрямувати угору й запобігти падінню вниз.
Тож маємо мотивувати підлітків будувати, а не руйнувати, самостійно писати свій життєвий сценарій, мислити позитивно, а для цього — й самі повинні дотримуватися відповідних принципів у житті. Публікація про побудову життєвої стратегії стане у пригоді під час виховної роботи, а її основні ідеї щонайменше наштовхнуть випускників школи на роздуми про цінність їхнього життя і себе як його господарів.
У попередньому числі — Усе під контролем
Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
Нова редакція Порядку конкурсного відбору підручників запрацює з 1 вересня 2025 року. Розповідаємо про ключові зміни та їхній вплив на роботу шкіл.
Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля