Незрячі школярі зможуть «прочитати» твори Франка

Відтепер бібліотечку для незрячих дітей поповнить видання творів Івана Франка, підготоване Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка»

У вільному доступі незабаром з’являться твори «Грицева шкільна наука», «Коли ще звірі говорили» та «Сойчине крило». Після друку видання надійдуть у спеціалізовані заклади для сліпих (школи, бібліотеки, громадські організації), а також у публічні бібліотеки різних областей України.

Видавці вважають вихід книги важливим кроком у забезпеченні рівного доступу людей із вадами зору до надбань вітчизняної та зарубіжної літератури. Пишаються: нове видання цікаво оформлене, має кольорову титулку, а також супроводжено аудіоверсію творів. «Ця новація запозичена з досвіду країн Скандинавії, де для незрячих прийнято адаптувати літературу одразу в кількох форматах: рельєфно-крапковому, звуковому та електронному», — розповідає директор центру Оксана Потимко.

Вихід книги присвячено 160- річчю від дня народження Івана Франка.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45473

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді