Віднині бюджетні наукові установи мають змогу надавати ширше коло платних послуг і в такий спосіб додатково поповнювати власний бюджет. Відповідну постанову «Про внесення змін до переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами» прийнято 24 червня на засіданні Кабінету Міністрів України.
Зокрема, наукові установи відтепер надаватимуть платні консультації з питань освіти, реклами, дизайну тощо, а також послуги з використанням фондів бібліотек, музеїв та інших матеріальних цінностей, якими володіє установа.
За словами заступника міністра освіти і науки Романа Греби, ухвалене урядом рішення допоможе збільшити фінансові надходження до наукових установ, адже наразі їх фінансування знаходиться на вкрай низькому рівні.
У Міністерстві освіти і науки також висловили сподівання, що це нововведення дасть змогу залучити додаткові позабюджетні кошти для науково-технічних розробок, а також сприятиме комерціалізації науки в Україні.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.