За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, нині в нашій державі панує криза змісту сучасної школи, де учні здобувають лише суму певних знань. Тож Україні, спираючись на досвід найліпших світових практик, потрібно визначити базові цінності, компетенції і ядро знань для нової української школи.
Під час українсько-польського експертного семінару експерти погодилися, що не всі з 500 тисяч українських вчителів готові до швидких змін. Однак цей шлях потрібно пройти і вже зараз слід пропонувати освітянам нові методики, нові підходи та принципово іншу якість роботи з учнями.
Своєю чергою, Міністр освіти і науки України зазначила, що базовий законопроект «Про освіту», який закріплює основні положення реформування загальної середньої освіти, містить компетенції, узгоджені в ЄС. Також він доповнений компетенціями, формування яких потребує саме українська молодь. Нині законопроект уже чекає на розгляд у парламенті України.
Компетенції, про які йшлося в промові Міністра, містяться в Рекомендації Європейського Парламенту та Ради ЄС «Про основні компетенції для навчання протягом усього життя» від 18.12.2006 № 2006/962/ЄС. Це такі компетенції, як:
- спілкування рідною мовою;
- спілкування іноземними мовами;
- знання математики та загальні знання у сфері науки і техніки;
- навички роботи з цифровими носіями;
- навчання заради здобуття знань;
- соціальна та громадські навички;
- ініціативність та практичність;
- обізнаність та самовираження.
На своїй сторінці у Facebook Лілія Гриневич додала: «Домовились укласти угоду про співпрацю, яка стосувалася б питань академічної доброчесності (боротьба з плагіатом), спільної участі у програмі Horizon 2020, посилення академічної мобільності для викладачів та налагодження видачі подвійних дипломів для студентів. Також плануємо створити інтернет-платформу для зручного пошуку міжнародного партнерства між університетами».
Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки України