Нові освітні стандарти освітянам допоможуть розробити польські колеги

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Варшаві 23 червня 2016 року відбулося відкриття українсько-польського експертного семінару «Нова українська школа». У межах цієї ініціативи найкращі польські фахівці-освітяни допомагатимуть українським колегам розробити стандарти й навчальні програми нової української школи, що мають бути готовими до 2018 року.

За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, нині в нашій державі панує криза змісту сучасної школи, де учні здобувають лише суму певних знань. Тож Україні, спираючись на досвід найліпших світових практик, потрібно визначити базові цінності, компетенції і ядро знань для нової української школи.

Під час українсько-польського експертного семінару експерти погодилися, що не всі з 500 тисяч українських вчителів готові до швидких змін. Однак цей шлях потрібно пройти і вже зараз слід пропонувати освітянам нові методики, нові підходи та принципово іншу якість роботи з учнями.

Своєю чергою, Міністр освіти і науки України зазначила, що базовий законопроект «Про освіту», який закріплює основні положення реформування загальної середньої освіти, містить компетенції, узгоджені в ЄС. Також він доповнений компетенціями, формування яких потребує саме українська молодь. Нині законопроект уже чекає на розгляд у парламенті України.

Компетенції, про які йшлося в промові Міністра, містяться в Рекомендації Європейського Парламенту та Ради ЄС «Про основні компетенції для навчання протягом усього життя» від 18.12.2006 № 2006/962/ЄС. Це такі компетенції, як:

  • спілкування рідною мовою;
  • спілкування іноземними мовами;
  • знання математики та загальні знання у сфері науки і техніки;
  • навички роботи з цифровими носіями;
  • навчання заради здобуття знань;
  • соціальна та громадські навички;
  • ініціативність та практичність;
  • обізнаність та самовираження.

На своїй сторінці у Facebook Лілія Гриневич додала: «Домовились укласти угоду про співпрацю, яка стосувалася б питань академічної доброчесності (боротьба з плагіатом), спільної участі у програмі Horizon 2020, посилення академічної мобільності для викладачів та налагодження видачі подвійних дипломів для студентів. Також плануємо створити інтернет-платформу для зручного пошуку міжнародного партнерства між університетами».

Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
124817

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
1658

Комплектування груп у дошкільному закладі: вивчаємо вимоги

До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках
75557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді