Спілкування в інтернеті не відрізняється від спілкування в реальному житті.
Це довели вчені з Австрії і Швейцарії, пишуть іноземні ЗМІ.
Науковці певні, що переважна частина користувачів мережі дотримується правил пристойності. Під час дослідження вчені проаналізували спілкування користувачів в мережах IRC (Internet Relay Chat) — однієї з найстаріших систем групового спілкування. Так, протягом 42 днів дослідники відстежували повідомлення в 20 каналах. Тематика спілкування була найрізноманітніша — музика, спорт, бізнес, політика та інше.
Усього науковці проаналізували 2,5 мільйона повідомлень за різними тематиками від більш ніж 20 тисяч користувачів. Вони виявили, що багато закономірностей.
Учені встановили, що анонімність спілкування в канали IRC не зумовлює порушення правил пристойності. Адже близько 85% усіх повідомлень носили нейтральне або позитивне емоційне забарвлення. При цьому, групи, в яких спілкування відбувалося в подібному ключі, зберігали позитивний або нейтральний настрій протягом багатьох тижнів.
Сьогодні спілкування в інтернеті є предметом активних досліджень. Ось, скажімо, німецькі вчені з Берлінського університету імені Гумбольдта і Гетингенского університету встановили, що великий шрифт викликає більш сильний емоційний відгук у людини, ніж дрібний. Цей факт тісно пов’язаний із звичкою використовувати великі літери. Як правило, це називають неформальним терміном «Кепслок», як клавішу.