Вчені зможуть зупинити старість?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Іспанські науковці подовжили життя лабораторних мишок на 24%.

Попередні дослідження підтвердили: існує можливість подовжити життя представників багатьох видів, у тому числі і ссавців, шляхом впливу на певні гени. Але тоді, під час цих експериментів, науковці «втручалися» в генетичний код іще на стадії ембріону, що неможливо зробити з людиною.

А ось дослідникам із Іспанського національного центру дослідження раку (CNIO) уперше вдалося зробити довшим життя гризунів, провівши одну-єдину процедуру вже в дорослому віці.

До експерименту узяли 1- та 2-річних мишей. Дорослим особинам і гризунам «похилого віку» генна терапія подарувала омолодження, розповідають автори. Миші з першої групи прожили в середньому на 24% довше за звичайних, а з другої — на 13%.

Проведена терапія покращила стан їхнього здоров’я та відстрочила такі вікові недуги як остеопороз та інсулінорезистентності.

Процедура полягала в зараженні піддослідних тварин ДНК-модифікованим вірусом, який виконав роль «транспорту», що доправив до клітин ген теломерази. Фермент уповільнив біологічний годинний клітин та, відповідно, всього мишачого організму.

Терапія ніяк не зашкодила тваринам. Тому вчені сподіваються, що з часом удасться розробити процедуру лікування від старіння й для людей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11537

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275527

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22097

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді