Чому молодь відстроковує своє дорослішання?

Сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Сучасна молодь не хоче дорослішати вчасно через низку причин соціального характеру.

Таку тенденцію серед молоді продемонстрували результати дослідження психологів Володимирського державного педагогічного університету (Росія).

Зазвичай науковці вважають, що в результаті переживання кризи підліткового віку у молодих людей вперше виникає почуття дорослості. У них виникає бажання самим приймати рішення і відповідати за них, адекватно реагувати на ситуацію.

Дослідження, проведене психологами університету, продемонструвало, що сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Опитавши три групи молодих людей у віці 16, 18 і 20 років, психологи також побачили, що чим старше їх вік, тим пізніше підлітки сподіваються подорослішати: 16-літні ― приблизно в 23 роки, 18-літні ― у 26 років, а 20-літні відкладають цей момент до 27-29 років.

Причини небажання дорослішати психологи бачать в тому, що сучасні діти виявилися затиснутими між неможливістю швидко стати економічно незалежними від батьків, збільшенням термінів професійної освіти і високим рівнем власних бажань.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45491

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91006

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді