Чому молодь відстроковує своє дорослішання?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Сучасна молодь не хоче дорослішати вчасно через низку причин соціального характеру.

Таку тенденцію серед молоді продемонстрували результати дослідження психологів Володимирського державного педагогічного університету (Росія).

Зазвичай науковці вважають, що в результаті переживання кризи підліткового віку у молодих людей вперше виникає почуття дорослості. У них виникає бажання самим приймати рішення і відповідати за них, адекватно реагувати на ситуацію.

Дослідження, проведене психологами університету, продемонструвало, що сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Опитавши три групи молодих людей у віці 16, 18 і 20 років, психологи також побачили, що чим старше їх вік, тим пізніше підлітки сподіваються подорослішати: 16-літні ― приблизно в 23 роки, 18-літні ― у 26 років, а 20-літні відкладають цей момент до 27-29 років.

Причини небажання дорослішати психологи бачать в тому, що сучасні діти виявилися затиснутими між неможливістю швидко стати економічно незалежними від батьків, збільшенням термінів професійної освіти і високим рівнем власних бажань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11542

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275532

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22100

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді