Чому молодь відстроковує своє дорослішання?

Сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Сучасна молодь не хоче дорослішати вчасно через низку причин соціального характеру.

Таку тенденцію серед молоді продемонстрували результати дослідження психологів Володимирського державного педагогічного університету (Росія).

Зазвичай науковці вважають, що в результаті переживання кризи підліткового віку у молодих людей вперше виникає почуття дорослості. У них виникає бажання самим приймати рішення і відповідати за них, адекватно реагувати на ситуацію.

Дослідження, проведене психологами університету, продемонструвало, що сучасні юнаки та дівчата занижують оцінку свого психологічного віку, причому з роками ця тенденція посилюється. Так, якщо 16-літні відчувають себе на рік молодше, ніж вони є, то 20-літні вже на два роки.

Опитавши три групи молодих людей у віці 16, 18 і 20 років, психологи також побачили, що чим старше їх вік, тим пізніше підлітки сподіваються подорослішати: 16-літні ― приблизно в 23 роки, 18-літні ― у 26 років, а 20-літні відкладають цей момент до 27-29 років.

Причини небажання дорослішати психологи бачать в тому, що сучасні діти виявилися затиснутими між неможливістю швидко стати економічно незалежними від батьків, збільшенням термінів професійної освіти і високим рівнем власних бажань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді