Педагоги обговорили питання української закордонної освіти

Під час семінару «Українська громадська освіта» піднімалося питання діяльності українських суботніх та недільних шкіл за кордоном, вивчення української мови та інших курсів українознавчого циклу представниками української діаспори.

Представники українських громадських організацій за кордоном, центральних органів виконавчої влади, науковці та працівники освіти взяли участь у науково-практичному семінарі «Українська закордонна освіта», організований Українською Всесвітньою Координаційною Радою. 

Про це повідомила прес-служба МОНмолодьспорту.

Зі змістовними доповідями виступили голова Спілки українців Придністров’я Леонід Ткачук, голова Об’єднання українців Азербайджану Олександр Зарічний, член Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради Валентин Пилипчук, голова УВКР Михайло Ратушний, інші учасники семінару. Вони обговорили питання діяльності українських суботніх та недільних шкіл за кордоном, вивчення української мови та інших курсів українознавчого циклу представниками української діаспори. Особливу увагу приділено питанням вступу українців зарубіжжя до вищих навчальних закладів України за рекомендаціями українських громадських організацій, необхідності вдосконалення законодавства щодо цього.

У роботі семінару взяли участь головний спеціаліст юридичного департаменту МОНмолодьспорту Юрій Кононенко та директор загальноосвітнього навчального закладу «Міжнародна українська школа» Людмила Іванова. Вони розповіли про реалізацію затвердженого нещодавно наказом Міністерства плану заходів щодо підтримки та розвитку українського шкільництва за кордоном на 2012-2015 роки, зокрема, навчально-методичного забезпечення освітніх закладів, де вивчається українська мова та інші українознавчі предмети, діяльність Міжнародної української школи із задоволення освітніх потреб громадян України, які постійно або тимчасово мешкають за кордоном.

За підсумками обговорення учасники науково-практичного семінару ухвалили відповідні рекомендації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді