У МОН України відбулося обговорення дій щодо розвитку дошкільної освіти в 2016 році, у тому числі інклюзивної
Днями відбувся круглий стіл з питань планування розвитку дошкільної освіти в 2016 році.
Представники департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України обговорили основні нововведення, що регулюють розвиток дошкільної освіти, у тому числі інклюзивної.
Зокрема, начальник відділу дошкільної освіти Тамара Панасюк повідомила, що на розгляді у Мінфіні залишаються ще зміни до штатного розпису дошкільних навчальних закладів, якими передбачено введення посади асистента вихователя в контексті впровадження інклюзивної освіти.
Також нововведення стосуються гранично допустимого педагогічного навантаження на дитину, кваліметричної моделі оцінки розвитку дитини та впровадження програми фінансової грамотності дітей дошкільного віку «Aflatoun».
Під час засідання учасники обговорили пропозиції до плану роботи на 2016 рік та порядок взаємодії всіх державних інституцій, що опікуються питаннями дошкільної освіти.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?