Освіта для сталого розвитку: ефективна, необхідна, дієва

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

За три роки існування до проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» долучилися понад 900 шкіл та більше 400 дитсадків з 14 областей України

Метою проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» є поширення ідей сталого домогосподарства серед громадськості; ознайомлення педагогів з методиками проведення уроків та позакласних занять зі сталого розвитку; формування в учнів/вихованців відповідних навичок та умінь.

Про ефективність упровадження проекту свідчить поліпшення показників із ресурсозбереження: розфасовування сміття, раціональне споживання енергії та води, збільшення кількості органічних продуктів під час щоденних покупок тощо. 

У межах проекту у навчальних закладах України було створено курси за вибором, факультативи, гуртки, клубні та інші форми занять.

Після участі у програмах проекту в учасників спостерігається формування сталого екологічного стилю повсякденного життя, зокрема, зменшено:

  • на 12-17% витрати води
  • на 14-18% витрати електроенергії
  • на 16-28% кількість викидання сміття

«Діти менше прогулюють уроки, адже їм цікаво навчатися та перебувати в межах закладу в позаурочний час. На канікулах школа також переповнена дітьми, їм цікаво відвідувати численні гуртки, зокрема унікальним є гурток екологічного дизайну», — розповідає Олена Зарічна, заступник директора Тернопільської загальноосвітньої школи № 24.

Ігор Каразій, директор Тернопільської загальноосвітньої школи № 24 розповів, що завдяки проекту вони змогли досягти конкретних результатів із ресурсозбереження, таким чином значно заощадивши бюджет.

Окрім цього, педагоги-учасники проекту відзначають позитивні зміни й у поведінці дітей під впливом занять зі сталого розвитку. За їх словами, діти стали доброзичливішими, дружнішими, демократичнішими, відвертішими.

72% батьків, діти яких стали учасниками проекту, також підтвердили зміни, які відбулися в їхніх родинах завдяки впровадженню ідей сталого домогосподарства.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3362

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54511

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24840

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді