5 відсотків планети страждає від депресії ― ВООЗ

У рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

У наш час від депресії страждають більше 350 мільйонів чоловік, або 5 відсотків населення планети у всіх вікових групах і спільнотах. Цей показник є глобальним у розрізі загальної кількості хвороб.

Експерти ВООЗ відзначили: «Незважаючи на наявність відомих ефективних видів лікування депресії, у більшості країн доступ до лікування залишається проблемою, а в деяких країнах таке лікування отримують менше 10 відсотків людей, які його потребують».

Депресія може викликати захворювання внутрішніх органів, впливати на розвиток інших психічних розладів, стати причиною суїциду. «До 2020 року, за прогнозом ВООЗ, депресія посяде друге місце після серцево-судинних захворювань», ― зазначила головний психіатр МОЗ Росії Зураб Кекелідзе.

На його думку, в рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

Зураб Кекелідзе також звернув увагу на те, що з часом таких хворих буде все більше, тому що населення планети старіє, набуваючи з віком мозкові зміни. На його думку, у цьому зв'язку необхідно розвивати біологічну, клінічну і соціальну психіатрію.

У цю середу (10 жовтня 2012 року) в усіх розвинених країнах відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), «цей день проводиться з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я».

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45503

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді