5 відсотків планети страждає від депресії ― ВООЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

У наш час від депресії страждають більше 350 мільйонів чоловік, або 5 відсотків населення планети у всіх вікових групах і спільнотах. Цей показник є глобальним у розрізі загальної кількості хвороб.

Експерти ВООЗ відзначили: «Незважаючи на наявність відомих ефективних видів лікування депресії, у більшості країн доступ до лікування залишається проблемою, а в деяких країнах таке лікування отримують менше 10 відсотків людей, які його потребують».

Депресія може викликати захворювання внутрішніх органів, впливати на розвиток інших психічних розладів, стати причиною суїциду. «До 2020 року, за прогнозом ВООЗ, депресія посяде друге місце після серцево-судинних захворювань», ― зазначила головний психіатр МОЗ Росії Зураб Кекелідзе.

На його думку, в рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

Зураб Кекелідзе також звернув увагу на те, що з часом таких хворих буде все більше, тому що населення планети старіє, набуваючи з віком мозкові зміни. На його думку, у цьому зв'язку необхідно розвивати біологічну, клінічну і соціальну психіатрію.

У цю середу (10 жовтня 2012 року) в усіх розвинених країнах відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), «цей день проводиться з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді