5 відсотків планети страждає від депресії ― ВООЗ

У рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

У наш час від депресії страждають більше 350 мільйонів чоловік, або 5 відсотків населення планети у всіх вікових групах і спільнотах. Цей показник є глобальним у розрізі загальної кількості хвороб.

Експерти ВООЗ відзначили: «Незважаючи на наявність відомих ефективних видів лікування депресії, у більшості країн доступ до лікування залишається проблемою, а в деяких країнах таке лікування отримують менше 10 відсотків людей, які його потребують».

Депресія може викликати захворювання внутрішніх органів, впливати на розвиток інших психічних розладів, стати причиною суїциду. «До 2020 року, за прогнозом ВООЗ, депресія посяде друге місце після серцево-судинних захворювань», ― зазначила головний психіатр МОЗ Росії Зураб Кекелідзе.

На його думку, в рамках допомоги хворим психічними та психосоматичними захворюваннями є серйозна дилема. Мається на увазі неготовність суспільства рівноправно сприймати таких хворих.

Зураб Кекелідзе також звернув увагу на те, що з часом таких хворих буде все більше, тому що населення планети старіє, набуваючи з віком мозкові зміни. На його думку, у цьому зв'язку необхідно розвивати біологічну, клінічну і соціальну психіатрію.

У цю середу (10 жовтня 2012 року) в усіх розвинених країнах відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), «цей день проводиться з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді