У наші часи такого не було: технології, які змінюють дитинство

Колись неможливо було уявити, що в кожній сім'ї будуть цифрові фотоапарати та відеокамери, що дозволяють відобразити будь-яку мить життя дитини, починаючи з першої секунди його існування. А про особистий комп'ютер раніше писали лише у фантастичних оповіданнях.

Якщо порівняти наше дитинство з дитинством наших дітей, ми побачимо безліч приголомшливих відмінностей, не кажучи вже про порівняння з дитинством наших мам і бабусь. Причина таких разючих змін ― сучасні технології.

1. Радіоняні

Ще пару десятиліть тому можна було й уявити, що буде існувати прилад, що дозволяє мамі спокійно займатися своїми справами, поки дитина спить у ліжечку. Тепер немає необхідності щохвилини бігати і перевіряти, чи все у дитини в порядку і чи не прокинулась вона: радіоняня повідомить про це маму в ту ж секунду, як тільки малюк прокинеться.

2. Цифрові фотоапарати і відеокамери

Колись неможливо було уявити, що в кожній сім'ї будуть цифрові фотоапарати та відеокамери, що дозволяють відобразити будь-яку мить життя дитини, починаючи з першої секунди його існування. Для того, щоб отримати фотозображення, в нашому дитинстві було необхідно мати домашню фотолабораторію ― або відвідувати фотостудію. Домашнє відео могли собі дозволити одиниці.

3. Стільникові телефони

Пристрій, який зібрав найбільше подяк батьків ― стільниковий телефон. Сучасні мами завжди зможуть дізнатися, не виходячи з дому, де знаходяться їхні діти і чим вони займаються.

4. Комп'ютери

Про те, що коли-небудь настануть часи, коли в кожній родині буде власний суперкомп'ютер, писали науково-фантастичні розповіді. Однак це все ж стало реальністю, і в даний час вже нікого не дивує. Особливо сильно поміняли світосприйняття сучасних дітей соціальні мережі. Фахівці стверджують, що їхній вплив на життя сучасних дітей часто перевищує силу впливу батьківського прикладу, а також книг і фільмів.

5. DVD-програвачі

У сучасних дітей є можливість в будь-який час подивитися будь-яке кіно, не виходячи з дому. За часів нашого дитинства про таке навіть не мріяли.

6. Mp-3 плеєри

Можливість слухати улюблену музику в будь-який час-чудова можливість, якої ми в часи нашого дитинства були позбавлені. Для прослуховування музики було необхідно мати громіздкі програвачі ― або відвідувати спеціальні концертні зали.

7. 3D кінотеатри

У сучасних дітей є можливість не тільки переглянути будь-яке кіно, але й відчути під час його перегляду так званий «ефект присутності», що дозволяє зануритися в «світ», який є на екрані.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19663

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46386

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
6206

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8750

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
207177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді