Якщо дитина у віці 7 років демонструє ознаки дистресу (стресу, пов'язаного з негативними емоціями і впливає на здоров'я), то в подальшому її чекають проблеми з серцево-судинною системою.
А ось уважність і здатність фокусуватися дозволяє, навпаки, знизити цей ризик.
Ці особливості з'ясувалися в ході вивчення 377 дорослих 40 років, які в сім років пройшли ряд тестів, що оцінюють емоційну поведінку, а пізніше і перевірку серця. З'ясувалося, що дитячий дистрес збільшував вірогідність хвороб судин у жінок середніх років на 31%. У чоловіків же ― на 17%.
Отже, у 40-річних жінок ризик серцевого нападу підвищувався з 3,2% до 4,2% на найближчі 10 років, якщо в дитинстві був дистрес, а у чоловіків ― із 7,3 до 8,5%. За словами керівника дослідження доктора Еллісон Епплтон, ще належить провести додаткову роботу, щоб виявити біологічні механізми, які стоять за цим зв'язком.
Відомо, що стійкий дистрес провокує порушення в регулюванні стресового відповіді. Також відомо, наскільки сильний вплив надають дитячі роки на подальше життя. Більше того, всі звички закладаються саме в дитинстві. Тому батьки повинні долучати дитину до здорового способу життя, наголосили вчені.