«Батьки-гелікоптери» ― категорія батьків, які беруть занадто велику участь у житті своїх чад. Такі батьки прагнуть усунути будь-яку перешкоду, яка може з'явитися на шляху дітей, виконати їх будь-які бажання, запобігти розчаруванням.
Підлітки та студенти, в житті яких батьки, надмірно беруть участь, менше задоволені життям і частіше відчувають пригніченість, свідчать результати дослідження.
Студенти, чиї батьки ставляться до так званої категорії «батьки-гелікоптери», менш самостійні і компетентні.
Надмірна опіка батьків призводить до негативних наслідків для дітей, збільшуючи ймовірність виникнення депресії і тривожності.
Окрім того, дослідження дозволило встановити, що діти, в житті яких батьки беруть занадто велику участь, відчувають себе менш компетентними, вони менше здатні керувати своїм життям, і протистояти стресовим ситуаціям. Але деяка частка батьківської участі таки необхідна, перш за все, для нормального емоційного і соціального розвитку дитини. Але в міру дорослішання дитини її самостійність повинна збільшуватися.
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.