Брати та сестри не впливають на соціалізацію дитини

Дослідження показало, що єдина дитина в сім’ї соціалізується так само, як і її однолітки, які мають братів чи сестер.

Як повідомили іноземні ЗМІ, думка про те, що єдина дитина у сім’ї відчуває проблеми у соціалізації, є помилковою.

Вчені з університету Огайо провели широкомасштабне дослідження, у ході якого було вивчено поведінку понад 13 тисяч підлітків. Дослідження показало, що єдина дитина в сім’ї соціалізується так само, як і її однолітки, які мають братів чи сестер.

Окрім того, було виявлено, що на соціальній адаптації дітей не позначається ні соціально-економічний статус, ні вік батьків, ні раса, ні навіть те, чи живе підліток з обома біологічними батьками чи ні.

Також учені дійшли висновку, що наявність кількох братів та сестер може негативно впливати на пізнавальний розвиток дітей. У багатодітних сім’ях батькам не завжди вдається раціонально розподілити виховні ресурси між дітьми.

Дослідження показують, що зазвичай друга дитина в сім’ї розвивається не так швидко, як перша. Щодо розвитку першої дитини у батьків часто виникає страх — а раптом вона вчасно не заговорить, а раптом не навчиться читати і так далі. Починається штучне прискорення її розвитку. Коли ж народжується друга дитина, батьки вже мудріші і не поспішають.

«Так, друга дитина розвивається не так швидко, як перша, але вона буває спокійніша», — пояснюють учені і підтверджують, що у повноцінній сім'ї має бути більше однієї дитини.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді