Колегія Рахункової палати констатувала, що, незважаючи на вжиті заходи протягом 2011-2012 років, суттєвого підвищення заробітної плати не відбулося. Її рівень досі залишається низьким.
Колегія Рахункової палати, проаналізувавши упорядкування умов праці працівників бюджетної сфери на основі Єдиної тарифної сітки, зробила висновок, що підвищення заробітної плати серед працівників бюджетної сфери не відбулося.
Рівень заробітної плати для представників окремих галузей досі залишається низьким. Так, наприклад, середня заробітна плата працівників сфери освіти та охорони здоров’я залишається нижчою за її середній рівень по економіці.
"У 2012 році середня зарплата у сфері освіти була меншою на 16,5 відс., у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги — на 27,3 відсотка", — підкреслили у Рахунковій палаті.
Колегія Рахункової палати констатувала, що більшість заходів з реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затверджених розпорядженням Кабміну від 09.06.2011 № 551-р, залишилася невиконаною. Не затверджено Методику віднесення посад працівників бюджетної сфери до певних розрядів Єдиної тарифної сітки та не вирішено питання щодо оплати праці на єдиних засадах працівників установ, закладів та організацій, яким надано статус національних.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок