Загартування організму дитини слід розпочинати навесні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Питання загартування дитини часто викликає суперечки серед батьків та педагогів. Якими ж рекомендаціями керуватись і коли починати загартовувати дітей? Яких правил та принципів слід дотримуватися?

Серед педагогів та батьків часто виникають суперечки з приводу того, коли саме і як починати загартовування дітей. Тож розглянемо це питання докладніше.

Загартування — це підвищення імунних сил організму дитини та опірності до несприятливих впливів навколишнього середовища.

Напередодні сезону канікул, відпусток і пляжного відпочинку це питання набуває гострої актуальності, оскільки дитину слід підготувати до розмаїття літніх розваг. Отже, теплий весняний період є найліпшим для початку загартувальних процедур.

Загартування дитини має базуватися на трьох принципах: поступовості, систематичності, безперервності.


Під час загартування дітей необхідно дотримуватися таких правил:
• розпочинати загартування слід тільки тоді, коли дитина здорова та добре почувається;
• загартувальні процедури слід проводити систематично та послідовно;
• враховувати індивідуальні особливості дитячого організму;
• не проводити процедури загартування, коли дитина нездужає;
• відновлювати процедури після хвороби слід поступово і лише з дозволу педіатра.

Якщо проводити процедури гартування систематично та дотримуватися правильного режиму дня, то здоров’я дітей поліпшується.

Про різновиди та правила проведення загартування дитячого організму читайте в квітневому номері журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103042

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103046

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді