Учені виявили слова, яким більше 14,5 тисяч років

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Учені з наукових центрів Аргентини, Великої Британії та Нової Зеландії виявили у мовах світу слова, які використовуються щонайменше протягом 14,5 тисяч років. Складена статистична модель дозволила виявити 23 спільних слова.

Учені з декількох центрів Аргентини, Великої Британії та Нової Зеландії дослідили мови світу та виявили спільні слова, яким близько 14,5 тисяч років.

Найдавніші спільні слова використовуються народами світу ще з часів останньої льодовикової епохи.

«Ми досліджуємо когнати для розуміння еволюції мови, як біологи використовують ДНК для вивчення еволюції життя», — розповідає професор Марк Пейджел з Університету Редінга (Британія).

Під когнатами розуміють слова, що мають спільне походження і схоже звучання у декількох мовах. Когнати використовуються вченими для ідентифікації «протослів» на зразок ДНК.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. У статті автори зазначили, що на основі мов індоєвропейської, ескімосько-алеутської, алтайської, чукотсько-камчатської, уральської, дравідійської та картвельської мовних сімей була складена статистична модель, що дозволила виявити 23 спільних слова.

Серед спільних слів виявились слова «ти», «дати», «ні», «вогонь», «слухати», «мати» та інші. Ці слова використовувалися протягом останніх 14,5 тисяч років, що у свою чергу підкріплює ідею про існування спільної євразійської суперсім'ї.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11536

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275526

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22094

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді