Зустрічайте свіжий випуск журналу «Практичний психолог: Дитячий садок»!

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Липневе число журналу присвячено актуальній та болісній темі — «Діти групи ризику». Нинішня ситуація взаємодії педагогів з дітьми істотно відрізняється від тієї, що була 12–15 років тому, і насамперед формальними, проте сутнісними моментами.

Сьогодні перед практичним психологом постало завдання запобігати появі відхилень у поведінці дитини, які доволі часто з’являються через необізнаність чи надмірну самовпевненість педагогів та батьків у власних знаннях і вміннях. Тому липневий номер щомісячного журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» присвячено темі «Діти групи ризику».

Актуальні проблеми соціально-дезадаптованої поведінки дітей, відсутність знань і навичок здорового способу життя, своєчасних соціально-адаптивних стратегій поведінки в дорослої частини населення не дає змоги надавати результативну психологічну та соціальну підтримку дітям, й насамперед, попереджати виникнення девіантної поведінки дітей. Цю проблематику й висвітлює стаття «Діти групи ризику».

Корисною для практичного психолога стане стаття «Діагностика агресивності», присвячена проблемі агресивності школярів, що ускладнює пристосування до умов життя в суспільстві та є одним із основних чинників їх девіантної поведінки. У статті надано інформацію про те, як правильно провести діагностику агресивності та обрати відповідні напрями корекційної роботи.

Стаття «Ліворукі діти: специфіка розвитку та навчання» звертає увагу психолога на його першочергові завдання: створення максимально комфортних умов навчання ліворуких дітей задля збереження їхнього здоров’я, реалізації індивідуальних можливостей та здібностей, і розуміння особливостей розвитку таких дітей.

«Розвиток вольової поведінки дитини 6–7 років» — у статті йде мова про неприємні ситуації, що виникають у процесі учбової діяльності, зумовлені недостатнім вольовим розвитком дитини. Щоб запобігти виникненню недоліків у навчанні, необхідно забезпечити оптимальний розвиток вольової поведінки дитини старшого дошкільного віку.

Про все це та про іншу важливу, актуальну та цікаву інформацію дізнавайтеся зі сторінок щомісячного спеціалізованого журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи

Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41949

Заробітна плата вчителів – 2025

Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
3200

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3381

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді