Як розвивати дитяче мислення?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Зростаючи, дитина набуває знань і навичок, що допомагають їй пізнавати світ. Наскільки корисними вони будуть у майбутньому, більшою мірою залежить від батьків та вихователів.

Ще з раннього дитинства у нас формуються звички, що будуть корисними впродовж усього життя. Саме у цьому віці з’являються унікальні можливості для розвитку психічних функцій. І важливо не упустити цей момент.

Щоб дитина легко сприймала процес навчання, їй має бути цікаво. Ознайомлення зі значною кількістю літератури і методик та консультації з вихователями дитячих садків дозволяють батькам розвивати інтелектуальні здібності дітей.

Основою пізнання та розвитку мислення є дитяча пам'ять, що формує бачення світу. Необхідно привчити дитину рахувати в умі, а не за допомогою пальців, та спонукати її використовувати візуальну складову.

Важливо також залучити смислову пам'ять дитини. Складіть із нею невелике оповідання, щоб потім дитина самостійно продовжувала його. Як­що розповідь сподобається, продуктивність за­пам'ято­ву­ван­ня збільшиться у кілька разів.

Крім того, корисною для дитячого мислення є гра у шахи. Варто привчати дитину розгадувати головоломки та задачі з «секретом», і скоро цікаві задачі стануть невід’ємною складовою її саморозвитку.

Пам’ятайте, що для дитини найголовнішим стимулом до пізнання є інтерес дорослих до завдань на кмітливість та винахідливість.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59577

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11560

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275551

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22145

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді