Як розвивати дитяче мислення?

Зростаючи, дитина набуває знань і навичок, що допомагають їй пізнавати світ. Наскільки корисними вони будуть у майбутньому, більшою мірою залежить від батьків та вихователів.

Ще з раннього дитинства у нас формуються звички, що будуть корисними впродовж усього життя. Саме у цьому віці з’являються унікальні можливості для розвитку психічних функцій. І важливо не упустити цей момент.

Щоб дитина легко сприймала процес навчання, їй має бути цікаво. Ознайомлення зі значною кількістю літератури і методик та консультації з вихователями дитячих садків дозволяють батькам розвивати інтелектуальні здібності дітей.

Основою пізнання та розвитку мислення є дитяча пам'ять, що формує бачення світу. Необхідно привчити дитину рахувати в умі, а не за допомогою пальців, та спонукати її використовувати візуальну складову.

Важливо також залучити смислову пам'ять дитини. Складіть із нею невелике оповідання, щоб потім дитина самостійно продовжувала його. Як­що розповідь сподобається, продуктивність за­пам'ято­ву­ван­ня збільшиться у кілька разів.

Крім того, корисною для дитячого мислення є гра у шахи. Варто привчати дитину розгадувати головоломки та задачі з «секретом», і скоро цікаві задачі стануть невід’ємною складовою її саморозвитку.

Пам’ятайте, що для дитини найголовнішим стимулом до пізнання є інтерес дорослих до завдань на кмітливість та винахідливість.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
56

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
68

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді