Як розвивати дитяче мислення?

Зростаючи, дитина набуває знань і навичок, що допомагають їй пізнавати світ. Наскільки корисними вони будуть у майбутньому, більшою мірою залежить від батьків та вихователів.

Ще з раннього дитинства у нас формуються звички, що будуть корисними впродовж усього життя. Саме у цьому віці з’являються унікальні можливості для розвитку психічних функцій. І важливо не упустити цей момент.

Щоб дитина легко сприймала процес навчання, їй має бути цікаво. Ознайомлення зі значною кількістю літератури і методик та консультації з вихователями дитячих садків дозволяють батькам розвивати інтелектуальні здібності дітей.

Основою пізнання та розвитку мислення є дитяча пам'ять, що формує бачення світу. Необхідно привчити дитину рахувати в умі, а не за допомогою пальців, та спонукати її використовувати візуальну складову.

Важливо також залучити смислову пам'ять дитини. Складіть із нею невелике оповідання, щоб потім дитина самостійно продовжувала його. Як­що розповідь сподобається, продуктивність за­пам'ято­ву­ван­ня збільшиться у кілька разів.

Крім того, корисною для дитячого мислення є гра у шахи. Варто привчати дитину розгадувати головоломки та задачі з «секретом», і скоро цікаві задачі стануть невід’ємною складовою її саморозвитку.

Пам’ятайте, що для дитини найголовнішим стимулом до пізнання є інтерес дорослих до завдань на кмітливість та винахідливість.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
9911

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
33

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді