Зростаючи, дитина набуває знань і навичок, що допомагають їй пізнавати світ. Наскільки корисними вони будуть у майбутньому, більшою мірою залежить від батьків та вихователів.
Ще з раннього дитинства у нас формуються звички, що будуть корисними впродовж усього життя. Саме у цьому віці з’являються унікальні можливості для розвитку психічних функцій. І важливо не упустити цей момент.
Щоб дитина легко сприймала процес навчання, їй має бути цікаво. Ознайомлення зі значною кількістю літератури і методик та консультації з вихователями дитячих садків дозволяють батькам розвивати інтелектуальні здібності дітей.
Основою пізнання та розвитку мислення є дитяча пам'ять, що формує бачення світу. Необхідно привчити дитину рахувати в умі, а не за допомогою пальців, та спонукати її використовувати візуальну складову.
Важливо також залучити смислову пам'ять дитини. Складіть із нею невелике оповідання, щоб потім дитина самостійно продовжувала його. Якщо розповідь сподобається, продуктивність запам'ятовування збільшиться у кілька разів.
Крім того, корисною для дитячого мислення є гра у шахи. Варто привчати дитину розгадувати головоломки та задачі з «секретом», і скоро цікаві задачі стануть невід’ємною складовою її саморозвитку.
Пам’ятайте, що для дитини найголовнішим стимулом до пізнання є інтерес дорослих до завдань на кмітливість та винахідливість.
Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
Як фіксувати поточне оцінювання, виводити та корегувати семестрову і річну оцінки за вимогами НУШ: розʼяснення від МОН у статті
Табель обліку використання робочого часу щомісяця складають на всіх працівників закладу освіти. Розглянемо особливості ведення документа, дані якого ураховують під час обчислення заробітної плати та заповнення форм державних статистичних спостережень
Уточните та узагальните особливості блочно-тематичного планування. Отримаєте варіант блочно-тематичного планування, яким зможете скористатися у своїй роботі.