З жовтня 2014 року у Національному музеї Тараса Шевченка діє програма «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», спрямована на інтеграцію людей з особливими потребами та людей з інвалідністю в загальний соціальний та культурний простір країни
З жовтня 2014 року у Національному музеї Тараса Шевченка діє програма «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», спрямована на інтеграцію людей з особливими потребами та людей з інвалідністю в загальний соціальний та культурний простір країни.
Співробітники музею активно займаються розробкою методичних рекомендацій, проведенням тренінгів по роботі з відвідувачами з інвалідністю, спеціалізованими екскурсіями для дітей з аутизмом та синдромом Дауна, порушеннями зору та для дорослих з інвалідністю різної нозології, майстер-класами. Одним із найцікавіших майстер-класів — від художника Сергія ПОНОЧЕНЮКА, автора тактильних картин для слабозорих, що пройшов нещодавно.
Важиливо зазначити, що Національний музей Тараса Шевченка обладнаний спеціальними пандусами та ліфтами спеціально для людей з обмеженими можливостями.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?