Жінки вирішуватимуть самі, коли скористатися відпусткою для догляду за дитиною

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністерство соціальної політики України запропонувало новий пакет ініціатив, спрямованих на допомогу матерям із маленькими дітьми.

На круглому столі Міністр соціальної політики України Наталія Королевська заявила, що Міністерство соціальної політики України пропонує дозволити матерям із маленькими дітьми брати один рік із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у будь-який час до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Така практика позитивно позначиться на зайнятості жінок. Крім того, жінка отримає право переривати відпустку та використовувати її в період, коли дитина дійсно цього потребує, наприклад, перед школою.

Також до пакету ініціатив входить надання лікарняного чоловіку на перші тижні після народження дитини для допомоги дружині.

«Перші дні після народження найбільш складні для мам. Поруч з новими обов’язками, пов’язаними з доглядом і вихованням дитини, у жінок залишаються і старі, вже давно закріплені за нею домашні справи. Тому відчути жінці допомогу рідних у цей час дуже важливо», — зазначила Наталія Королевська.

Вона підкреслила, що Міністерством соціальної політики України розроблена Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, яка зараз знаходиться на затвердженні Уряду. Цей документ запроваджує цільові індикатори рівня економічної активності та зайнятості жінок, скорочення розриву в заробітних платах, підвищення рівня представництва жінок в органах влади тощо.

Як вже згадувала Міністр, окремий розділ проекту Концепції соціальної політики України до 2023 року присвячений питанням гендерної рівності. Зараз цей документ знаходиться на обговоренні у науково-експертних колах.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11537

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275527

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22097

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді