Жінки вирішуватимуть самі, коли скористатися відпусткою для догляду за дитиною

Міністерство соціальної політики України запропонувало новий пакет ініціатив, спрямованих на допомогу матерям із маленькими дітьми.

На круглому столі Міністр соціальної політики України Наталія Королевська заявила, що Міністерство соціальної політики України пропонує дозволити матерям із маленькими дітьми брати один рік із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у будь-який час до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Така практика позитивно позначиться на зайнятості жінок. Крім того, жінка отримає право переривати відпустку та використовувати її в період, коли дитина дійсно цього потребує, наприклад, перед школою.

Також до пакету ініціатив входить надання лікарняного чоловіку на перші тижні після народження дитини для допомоги дружині.

«Перші дні після народження найбільш складні для мам. Поруч з новими обов’язками, пов’язаними з доглядом і вихованням дитини, у жінок залишаються і старі, вже давно закріплені за нею домашні справи. Тому відчути жінці допомогу рідних у цей час дуже важливо», — зазначила Наталія Королевська.

Вона підкреслила, що Міністерством соціальної політики України розроблена Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, яка зараз знаходиться на затвердженні Уряду. Цей документ запроваджує цільові індикатори рівня економічної активності та зайнятості жінок, скорочення розриву в заробітних платах, підвищення рівня представництва жінок в органах влади тощо.

Як вже згадувала Міністр, окремий розділ проекту Концепції соціальної політики України до 2023 року присвячений питанням гендерної рівності. Зараз цей документ знаходиться на обговоренні у науково-експертних колах.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Сьогодні атестація педагогів відбувається відповідно до нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з цим Положенням, засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти Протокол засідання атестаційної комісії – читаємо далі.
1051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді