Діяльність чотирьох ВНЗ України оцінено на світовому рівні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Британська міжнародна компанія Quacquarelli Symonds (QS) представила щорічний рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світу World University Rankings 2013/2014. Цей рейтинг є порівняльним інструментом, завдяки якому потенційні іноземні студенти можуть оцінити університети.

До рейтингу університетів World University Rankings 2013/2014, який складає Британська міжнародна компанія Quacquarelli Symonds (QS), увійшли чотири ВНЗ України.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України. Так, Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до Топ-500 кращих вищих навчальних закладів світу у категорії 441–450. Порівняно з минулорічним рейтингом (категорія 501–550), КНУ імені Тараса Шевченка значно покращив свій результат.

Окрім того, до QS World University Rankings потрапив Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», діяльність якого оцінена категорією 601–650.

Також до рейтингу увійшли Донецький національний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», який вперше включено до світового рейтингу. Ці навчальні заклади розташувалися у категорії 701+.

Перше ж місце в рейтингу посів Массачусетський технологічний інститут (США). Друге — Гарвардський університет (США), третє — Кембриджський університет (Великобританія).

Довідка. Британська міжнародна компанія Quacquarelli Symonds (QS) щорічно, починаючи з 2004 року, складає рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світу World University Rankings.

Цей рейтинг базується на чотирьох основних принципах: дослідження, навчання, працевлаштування, інтернаціоналізація. Його мета — визнання університетів як багатогранних організацій, які б могли задовольнити потреби студентів, їхніх батьків, вчених, співробітників ВНЗ та роботодавців.

Під час складання рейтингу розглядають більш ніж 2000 ВНЗ, а оцінюють близько 700 з-поміж них. Укладачі рейтингу враховують такі критерії:

  • репутація в академічному середовищі (40% від загальної оцінки);
  • цитованість наукових публікацій представників університету (20% від загальної оцінки);
  • співвідношення кількості викладачів і студентів (20% від загальної оцінки);
  • репутація серед роботодавців (10% від загальної оцінки);
  • відносна кількість іноземних викладачів (5% від загальної оцінки);
  • відносна кількість іноземних студентів (5% від загальної оцінки).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді