Прем'єр-міністр занепокоєний старінням педагогічних кадрів

2 жовтня 2013 року відбулося засідання уряду, на якому Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству освіти і науки розробити програму перетворень в освіті та створити умови для оптимального омолодження педагогічних кадрів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив занепокоєння через старіння педагогічних кадрів країни.

За його словами, на сьогодні в навчальних закладах працює 80 тисяч учителів пенсійного віку, що становить приблизно 17% від загальної кількості педагогічних працівників.

«Звичайно, в освітній сфері досвід, мудрість і перевірені морально-етичні принципи викладача цінуються, мабуть, як ніде. Ми щиро шануємо і любимо педагогів, які виховали кілька поколінь учнів. Але ж очевидно, що вікова ротація необхідна і неминуча. А з цим у нас, як бачимо, не просто проблема, а вже тривожна хронічна ситуація», — зазначив посадовець.

З огляду на такі тенденції прем'єр-міністр доручив міністру освіти і науки України Дмитру Табачнику критично проаналізувати стан справ і терміново запропонувати такі зміни до нормативної бази, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися коштом бюджету, обов’язково б отримували призначення за фахом і принаймні певний час обов’язково б відпрацювали у школі.

«Настав час системно і на довгу перспективу вирішувати цю проблему. Доручаю Міністерству освіти і науки розробити  програму перетворень у педагогічній освіті та створення умов для оптимального омолодження педагогічних кадрів», — підсумував посадовець.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4295

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді