Прем'єр-міністр занепокоєний старінням педагогічних кадрів

2 жовтня 2013 року відбулося засідання уряду, на якому Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству освіти і науки розробити програму перетворень в освіті та створити умови для оптимального омолодження педагогічних кадрів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив занепокоєння через старіння педагогічних кадрів країни.

За його словами, на сьогодні в навчальних закладах працює 80 тисяч учителів пенсійного віку, що становить приблизно 17% від загальної кількості педагогічних працівників.

«Звичайно, в освітній сфері досвід, мудрість і перевірені морально-етичні принципи викладача цінуються, мабуть, як ніде. Ми щиро шануємо і любимо педагогів, які виховали кілька поколінь учнів. Але ж очевидно, що вікова ротація необхідна і неминуча. А з цим у нас, як бачимо, не просто проблема, а вже тривожна хронічна ситуація», — зазначив посадовець.

З огляду на такі тенденції прем'єр-міністр доручив міністру освіти і науки України Дмитру Табачнику критично проаналізувати стан справ і терміново запропонувати такі зміни до нормативної бази, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися коштом бюджету, обов’язково б отримували призначення за фахом і принаймні певний час обов’язково б відпрацювали у школі.

«Настав час системно і на довгу перспективу вирішувати цю проблему. Доручаю Міністерству освіти і науки розробити  програму перетворень у педагогічній освіті та створення умов для оптимального омолодження педагогічних кадрів», — підсумував посадовець.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді