Які особливості впровадження технології творчих уроків-­майстерень?

Що таке технологія творчих уроків­-майстерень? У середній загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 158 (м. Київ) успішно впроваджують цю технологію у навчальний процес. Педагоги цього навчального закладу діляться з нами своїм досвідом.

Директор київської середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 158 Ірина Гондюл ознайомлює нас із особливостями впровадження технології творчих уроків-майстерень у навчальний процес.

Своїм корінням традиція проведення незвичайних уроків сягає 20-х років XX століття, коли педагоги французької групи «Нова освіта» розробили технологію творчих уроків­-майстерень. Її основою стала ідея вільного виховання, творчого саморозвитку особистості та психології гуманізму.

Відомо, що кожен педагог прагне привнести елемент творчості у свою діяльність. Це спонукає його експериментувати з різними технологіями на своїх заняттях.

Однією з них є технологія творчих уроків-майстерень. Вона передбачає таку організацію процесу навчання, за якої вчитель постає майстром, що спонукає учнів до пізнання та сприяє творчій атмосфері в класі.

Ідея скористатися технологією творчих уроків-майстерень у ЗОШ № 158 з’явилася давно. Її зумовила спільна мета діяльності педагогів, що полягає у спрямуванні учнів на набуття знань про самих себе, формування в них адекватної самооцінки і «сходження до себе».

Творчі уроки-майстерні за формою організації навчальної діяльності учнів істотно відрізняються від традиційних уроків. На них учні не отримують готових знань, а здобувають їх самостійно.

Творчий урок-майстерня вибудовується як ланцюжок завдань, послідовне розв’язання яких сприяє чіткому структуруванню знань учнів, поглибленню їхніх уявлень про об’єкт дослідження. Почергове розв’язання таких завдань підтримує в учнів інтерес до навчання, сприяє усвідомленню, що немає єдиної істини, а процес пізнання — нескінченний.

На завершення заняття педагог звертається до учнів з проханням висловитися щодо теми уроку та пропонує написати короткий висновок — резюме. Це дозволяє не лише закріпити матеріал, а й зрозуміти вчителю, наскільки добре його учні засвоїли тему творчого уроку.

Напрям «Експертус Освіта» щиро вітає середню загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів № 158 міста Києва з 50-річчям заснування навчального закладу! Бажаємо творчої наснаги, нових відкриттів та процвітання!

Докладніше про принципи проведення творчих уроків-майстерень та етапи організації роботи вчителя­-майстра читайте у жовтневому номері журналу «Заступник директора школи».

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
58

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді