Які особливості впровадження технології творчих уроків-­майстерень?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Що таке технологія творчих уроків­-майстерень? У середній загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 158 (м. Київ) успішно впроваджують цю технологію у навчальний процес. Педагоги цього навчального закладу діляться з нами своїм досвідом.

Директор київської середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 158 Ірина Гондюл ознайомлює нас із особливостями впровадження технології творчих уроків-майстерень у навчальний процес.

Своїм корінням традиція проведення незвичайних уроків сягає 20-х років XX століття, коли педагоги французької групи «Нова освіта» розробили технологію творчих уроків­-майстерень. Її основою стала ідея вільного виховання, творчого саморозвитку особистості та психології гуманізму.

Відомо, що кожен педагог прагне привнести елемент творчості у свою діяльність. Це спонукає його експериментувати з різними технологіями на своїх заняттях.

Однією з них є технологія творчих уроків-майстерень. Вона передбачає таку організацію процесу навчання, за якої вчитель постає майстром, що спонукає учнів до пізнання та сприяє творчій атмосфері в класі.

Ідея скористатися технологією творчих уроків-майстерень у ЗОШ № 158 з’явилася давно. Її зумовила спільна мета діяльності педагогів, що полягає у спрямуванні учнів на набуття знань про самих себе, формування в них адекватної самооцінки і «сходження до себе».

Творчі уроки-майстерні за формою організації навчальної діяльності учнів істотно відрізняються від традиційних уроків. На них учні не отримують готових знань, а здобувають їх самостійно.

Творчий урок-майстерня вибудовується як ланцюжок завдань, послідовне розв’язання яких сприяє чіткому структуруванню знань учнів, поглибленню їхніх уявлень про об’єкт дослідження. Почергове розв’язання таких завдань підтримує в учнів інтерес до навчання, сприяє усвідомленню, що немає єдиної істини, а процес пізнання — нескінченний.

На завершення заняття педагог звертається до учнів з проханням висловитися щодо теми уроку та пропонує написати короткий висновок — резюме. Це дозволяє не лише закріпити матеріал, а й зрозуміти вчителю, наскільки добре його учні засвоїли тему творчого уроку.

Напрям «Експертус Освіта» щиро вітає середню загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів № 158 міста Києва з 50-річчям заснування навчального закладу! Бажаємо творчої наснаги, нових відкриттів та процвітання!

Докладніше про принципи проведення творчих уроків-майстерень та етапи організації роботи вчителя­-майстра читайте у жовтневому номері журналу «Заступник директора школи».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103055

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103055

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121476

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді