Довіра українців до ЗНО зросла на 11,5 %

Результати дослідження «Ставлення населення України до зовнішнього незалежного оцінювання», проведеного протягом 2008 — 2013 років, виявили, що довіра українців до тестування зростає.

Зовнішнє незалежне тестування, що залишається основним критерієм вступу до вищого навчального закладу, набуває все більшої підтримки серед українців.

Про це свідчать результати дослідження на тему «Ставлення населення України до зовнішнього незалежного оцінювання», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» з 2008 року по жовтень 2013 року.

У кожному із загальнонаціональних опитувань взяло участь близько двох тисяч респондентів з усіх куточків України. Вибірка опитування є репрезентативною за статтю,  віком (18-29, 30-54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України.  Похибка вибірки не перевищує 2.2 % за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення.

Результати дослідження виявили, що 53,4% респондентів, опитаних у 2013 році, підтримують вступ на основі ЗНО (у 2008 році тестування підтримали 41,9% респондентів). Кількість тих, хто не підтримує ЗНО, за п’ять років скоротилася на 9,2% — з 34,1% у 2008 році до 24,9% у 2013 році.

67% респондентів з цільової групи вважають, що ЗНО ставить усіх у рівні умови. Їх підтримують 52% тих, хто не здавав тестування.

Учасники опитування не обійшли увагою й недоліки, пов'язані зі вступом на основі ЗНО.

Як відомо, один із законопроектів про вищу освіту пропонує доповнити систему вступу до ВНЗ вступними іспитами. У цільовій групі цю ідею підтримують 26%, не підтримують — 52%. Серед тих, хто не входить у цільову групу, результати дещо відрізняються: 30% і 40% відповідно.

Більш того, 68% опитаних з цільової групи вважають, що вступні іспити створюють умови для корупції. З ними не погоджуються лише 12%. А ось можливість корупції при зовнішньому тестуванні допускають 25% респондентів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді