8 листопада набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Критеріїв оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку» від 13.09.2013 № 802.
Ці Критерії застосовуються при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання і прогнозу показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.
Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку застосовують при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання та прогнозування показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.
Визначено, що найпоширенішим методом оцінювання фізичного розвитку дітей є метод оцінювання антропометричних параметрів за статевовіковими шкалами регресії. При застосуванні цього методі враховують три основні показники фізичного розвитку: довжину тіла, масу тіла та окружність грудної клітки, а також співвідношення між цими показниками у процесі росту і розвитку дитини. Цей метод має істотну перевагу перед іншими, адже дає змогу одночасно оцінити фізичний розвиток (середній, вище або нижче середнього) та його гармонійність (гармонійність, дисгармонійність або різка дисгармонійність фізичного розвитку) як кожної конкретної дитини (індивідуальний рівень), так і окремих груп дітей (популяційний рівень).
У документі описано методику вимірювання антропометричних показників та використання нормативних показників, подано середні значення показників фізичного розвитку хлопців та дівчат віком 6–17 років, а також низку оцінювальних таблиць фізичного розвитку дівчат та хлопців віком 6–17 років.
Зазначений документ розміщено в експертно-правовій системі «Експертус Школа».
Статті за темою
Усі статті за темоюЯк скласти протокол батьківських зборів у ЗДО
Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103055
Індивідуальна програма розвитку учня школи
Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103055
Індивідуальна програма розвитку дитини з особливими освітніми потребами
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
5518
Безпечне освітнє середовище закладу освіти
Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121475
Пісні про літо для дітей: використайте у роботі
Тексти і ноти пісень про літо та літні пригоди для дітей у дитсадку
43524