Затверджено Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку

У Міністерстві охорони здоров’я визначили критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку. Відповідний наказ містить показники та низку оцінювальних таблиць фізичного розвитку хлопців та дівчат віком від шести до сімнадцяти років.

8 листопада набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Критеріїв оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку» від 13.09.2013 № 802.

Ці Критерії застосовуються при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання і прогнозу показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.

Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку застосовують при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання та прогнозування показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.

Визначено, що найпоширенішим методом оцінювання фізичного розвитку дітей є метод оцінювання антропометричних параметрів за статевовіковими шкалами регресії. При застосуванні цього методі враховують три основні показники фізичного розвитку: довжину тіла, масу тіла та окружність грудної клітки, а також співвідношення між цими показниками у процесі росту і розвитку дитини. Цей метод має істотну перевагу перед іншими, адже дає змогу одночасно оцінити фізичний розвиток (середній, вище або нижче середнього) та його гармонійність (гармонійність, дисгармонійність або різка дисгармонійність фізичного розвитку) як кожної конкретної дитини (індивідуальний рівень), так і окремих груп дітей (популяційний рівень).

У документі описано методику вимірювання антропометричних показників та використання нормативних показників, подано середні значення показників фізичного розвитку хлопців та дівчат віком 6–17 років, а також низку оцінювальних таблиць фізичного розвитку дівчат та хлопців віком 6–17 років.

Зазначений документ розміщено в експертно-правовій системі «Експертус Школа».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27856

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39078

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді