Затверджено Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку

У Міністерстві охорони здоров’я визначили критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку. Відповідний наказ містить показники та низку оцінювальних таблиць фізичного розвитку хлопців та дівчат віком від шести до сімнадцяти років.

8 листопада набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Критеріїв оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку» від 13.09.2013 № 802.

Ці Критерії застосовуються при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання і прогнозу показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.

Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку застосовують при медичному обстеженні дітей та заповненні медичної документації, а також для вивчення, оцінювання та прогнозування показників здоров’я дитячого населення залежно від стану середовища життєдіяльності.

Визначено, що найпоширенішим методом оцінювання фізичного розвитку дітей є метод оцінювання антропометричних параметрів за статевовіковими шкалами регресії. При застосуванні цього методі враховують три основні показники фізичного розвитку: довжину тіла, масу тіла та окружність грудної клітки, а також співвідношення між цими показниками у процесі росту і розвитку дитини. Цей метод має істотну перевагу перед іншими, адже дає змогу одночасно оцінити фізичний розвиток (середній, вище або нижче середнього) та його гармонійність (гармонійність, дисгармонійність або різка дисгармонійність фізичного розвитку) як кожної конкретної дитини (індивідуальний рівень), так і окремих груп дітей (популяційний рівень).

У документі описано методику вимірювання антропометричних показників та використання нормативних показників, подано середні значення показників фізичного розвитку хлопців та дівчат віком 6–17 років, а також низку оцінювальних таблиць фізичного розвитку дівчат та хлопців віком 6–17 років.

Зазначений документ розміщено в експертно-правовій системі «Експертус Школа».

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27099

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
58

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді